TANECZNO-KONCERTOWA MAJÓWKA

Reklama

Dla każdego coś miłego – w tych słowach można zawrzeć wszystko to, co od popołudniowych godzin czekało na radomszczan, którzy drugi dzień maja postanowili spędzić w rodzinnym mieście.

Roztańczona ulica

Nazwa ta skrywała występy m.in. Zespołu Tańca Nowoczesnego „Extasa”, w ramach podsumowania projektu Fundacji „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, występy  formacji „Dystans” i pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par ze studia tańca „Etiuda”.

Była też możliwość szybkiej nauki podstawowych kroków walca angielskiego. Oprócz publiczności uczynili to również gospodarze Radomska: prezydent Jarosław Ferenc  i wiceprezydent Małgorzata  Kańska – Kipigroch.

Wieczornica “Złocistego Promienia”

225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja upamiętnił Chór „Złocisty Promień”, działający przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów w Radomsku. Chórzyści pod batutą Jana Mielczarka śpiewali m.in. utwory patriotyczne. Zgromadzona widownia w wykonaniu chórzystów usłyszała nie tylko śpiew. Była i recytacja okolicznościowych utworów literackich. Nie zabrakło też odniesień do Konstytucji 3 Maja.

Wieczornica zorganizowana przez chór „Złocisty Promień” miała miejsce w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Witaj Majowo Jutrzenko

Na to wydarzenie radomszczan do Miejskiego Domu Kultury zaprosili seniorzy zrzeszeni w Klubie Złotej Jesieni i działającym przy tej formacji chórze „Złota Nutka”,  Zespole Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczyciela Polskiego „EMENA” oraz zespół „Dziepółlanki”. Połączonymi chórami dyrygował Zdzisław Nowak.

Witaj Majowa Jutrzenko to nie tylko śpiew i recytacja, ale i przywołanie w pamięci wydarzeń poprzedzających uchwalenie Konstytucji 3 Maja, jak i tych, do których doszło w niedługim czasie po tym jakże ważnym wydarzeniu dla narodu polskiego.

Nieszpory Tatrzańskie

To nic innego jak cudowny koncert w klimatycznym miejscu – kolegiacie pw. Św. Lamberta z udziałem Hanki Rybki (śpiew), Jana Karpiela Bułecki  (śpiew, prym), Franciszka Bachledy – Księdzularza (recytacja), Jasnogórskiego Chóru Chłopięco – Męskiego PUERI CLAROMONTANI  i Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod  kierunkiem Agnieszki Kreiner.

Wydarzenie zostało zorganizowane w  ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu  Muzyki Sakralnej GAUDE MATER.

WTOREK 3 MAJA

Musicalowe zakończenie majówki

Koncert musicalowy w wykonaniu aktorów łódzkich i warszawskich scen muzycznych zakończył odchody tegorocznej majówki. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili: Paulina Janczak – wokalistka, studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, Jakub Wociala – kierownik artystyczny teatru „Rampa” w Warszawie oraz Tomasz Filipczak.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD