Tarcza finansowa 2.0 przewiduje wsparcie dla 40 branż. Kto skorzysta?

Rusza nowa Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju.

Reklama

Wsparcie polskiego biznesu w dobie pandemii koronawirusa było przewodnim tematem, porannej konferencji prasowej wicewojewody łódzkiego Krzysztofa Ciecióry.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 to program, którego celem jest pomoc finansowa dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19. – Jarosław Gowin z sukcesem zabiegał o dodatkowe 20,5 mld zł w ramach walki o miejsca pracy i ratowania polskiej gospodarki w czasie pandemii COVID-19. Dzięki temu kwota pomocy udzielonej polskim przedsiębiorcom w trakcie pandemii zbliża się do 200 mld zł. – mówi Krzysztof Ciecióra.

Wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR zależy m.in. od zanotowanego określonego spadku obrotów jak i prowadzenia działalności w ramach co najmniej jednego kodu PKD.  Nowa transza pomocy ma być wypłacana od 15 stycznia.

Tarcza finansowa PFR, zwana też tarczą 2.0 zakłada wsparcie dla zamrożonych branż, takich jak hotelarska, turystyczna, gastronomiczna, sportowa, kulturalna, rozrywkowa, reklamowa, wydawnicza. Tarcza przewiduje wsparcie łącznie dla 40 branż. Na wsparcie przeznaczone zostanie13 mld złotych, z czego 6,5 mld zł trafi do mikrofirm, oraz 6,5 mld zł dla małych i średnich przedsiębiorstw.  – Nasze działania mają na celu zapobieganie upadłości firm i wzrostowi bezrobocia. Po rozpoczęciu Narodowego Programu Szczepień jesteśmy coraz bliżej uwolnienia polskiej gospodarki i powrotu Polski na ścieżkę wzrostu gospodarczego – mówił szef Porozumienia Jarosława Gowina w Radomsku, który jednocześnie zachęcał radomszczan do szczepienia się przeciwko koronawirusowi i wspierania polskiej gospodarki poprzez kupowanie od lokalnych dostawców i firm.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD