MEBIN

Tarcza Gowina. Wicewojewoda Krzysztof Ciecióra o wsparciu przedsiębiorców

Jubiler Ako

Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra zorganizował w Radomsku konferencję prasową. Na spotkaniu z dziennikarzami polityk podsumował działania rządu zwalczające skutki gospodarcze COVID-19.

-Ustawa, która ma na celu zwalczać skutki gospodarcze pandemii została przyjęta większością głosów. Dobre rozwiązania, które są zawarte w ustawie uzyskały poparcie większości. Znaczna część zapisów tej ustawy jest autorstwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, pod przewodnictwem Jarosława Gowina. Porozumienie wypracowało najważniejsze założenia tej ustawy. Od początku drugiej fali epidemii, jako środowisko tworzące zjednoczoną prawicę, opowiadaliśmy się przeciwko wprowadzeniu lockdownu w Polsce, w takim zakresie jak to było wiosną. Na ten moment mrozimy życie społeczne – mówił Krzysztof Ciecióra, który zaapelował do radomszczan o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych, zachowanie dystansu społecznego i ograniczenie kontaktów społecznych. Tylko takie zachowania hamują transmisję wirusa.

Tracza Gowina zakłada wsparcie dla najbardziej zagrożonych branż. Najistotniejszym postulatem jest pożyczka długoterminowa z gwarancją, pomoc de minis dla małych i średnich przedsiębiorstw. W rozwiązaniach tarczy Gowina znalazło się również świadczenie postojowe dla przedstawicieli branż objętych restrykcjami, zwolnienie składek ZUS liczone od listopada, przewidziano małe dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw. Nowatorskim punktem jest dofinansowanie do kosztów pensji pracownika -miesięcznie 2080zł dla branż objętych restrykcjami. Zniesiono opłatę targową.

Całość wsparcia przewidzianego na jesień, opiewa na 10 mld zł. Warto podkreślić, że całość dotacji od początku roku z Ministerstwa Rozwoju wynosi 157 mld zł, z czego 9 mld trafiło do województwa łódzkiego -mówił wicewojewoda.

Krzysztof Ciecióra zaprasza przedsiębiorców z terenu Radomska i powiatu radomszczańskiego do udziału w konsultacjach. Tworzymy kanał do komunikacji i monitorowania sytuacji gospodarczej w naszym regionie. Rozmawialiśmy o skuteczności obecnych rozwiązań wsparcia dla biznesu oraz kolejnych propozycjach, które powinno wdrażać Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Spotkania cieszą się z rosnącym zainteresowaniem. Można się do nas zgłaszać poprzez media społecznościowe i strony urzędowe – zachęca wicewojewoda. 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW