Select

TBS-U NIE STAĆ NA POMALOWANIE KLATKI SCHODOWEJ…

Polonaisse

Mieszkańcy bloku przy ul. Św. Rozalii 36 b kilka tygodni temu zwrócili się drogą pisemną do kierownictwa  TBS z prośbą o odnowienie klatek schodowych w  wymienionym budynku. Prośbę swą motywowali po pierwsze złym ich stanem (obdrapane ściany), po drugie zapewnieniem danym im przez poprzednie szefostwo TBS, iż klatki schodowe zostaną odświeżone. Niestety, tygodnie mijają, a mieszkańcy pozostają z niczym, a raczej z obskurnymi klatkami schodowymi…

DSCN3938

Administratorem dwuklatkowego bloku przy ul. Św. Rozalii 36 b w Radomsku jest miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zatem wszelkie naprawy leżą w jej gestii. Nic zatem dziwnego, że lokatorzy jednej z klatek zwrócili się do zarządcy bloku z prośbą o ich odnowienie.

– Nie mieszkamy w luksusach, ale staramy się dbać o nasze mieszkania. Dlatego też chcemy, by klatka schodowa wyglądała schludnie – mówi jedna z mieszkanek. – Nie wymagamy nie wiadomo czego. Pomalowanie lamperii i ścian w zupełnie nam wystarczy – dodaje.

Z prośbą o odświeżenie klatek schodowych mieszkańcy zwrócili się jeszcze do poprzedniego zarządu TBS. – Prezes Gaik zapewnił nas, że na wiosnę odnowi nam klatkę – mówi lokatorka.

Wiosną Arkadiusz Gaik nie był już prezesem TBS. Zatem obietnica przestała obowiązywać. Mieszkańcy swoją prośbę ponowili do nowego szefostwa miejskiej spółki. – Napisaliśmy kolejne pismo z prośbą o odświeżenie naszej klatki.  Owszem, odpowiedź otrzymaliśmy, ale była ona dla nas niekorzystna – mówi kobieta. – Czyżby TBS zapominał o nas? Odnawia inne bloki, a my, że jesteśmy na uboczu, to się już nie liczymy? – pyta poirytowana lokatorka.

DSCN3940

Faktycznie, klatka schodowa w bloku przy ul. Św. Rozalii 36 b delikatnie mówiąc do najładniejszych nie należy. Emalia odchodzi z lamperii, a i ściany czystością nie grzeszą. Dlaczego zatem obecne kierownictwo TBS nie zamierza odświeżyć niechlujnych klatek schodowych?

– W chwili obecnej możliwości finansowe spółki są bardzo ograniczone. W zawiązku z zaplanowaną i rozpoczynającą się w niedługim czasie inwestycją polegającą na kompleksowym remoncie budynku mieszkalnego przy ul. Fabianiego 24 w Radomsku w pierwszej kolejności konieczne jest dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego zapewnienie lokali do zamieszkania dla najemców tego budynku na czas prowadzonych robót budowlanych. Mieszkania te również wymagają wykonania niezbędnych prac remontowo – konserwacyjnych, a to wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Ponadto, w związku z ostatnio często występującymi anomaliami pogodowymi wzrosła liczba zgłoszonych awarii związanych z zalaniami bądź  przeciekami – wyjaśnia wiceprezes TBS Magdalena Stępień.

Zdaniem wiceprezes przedmiotowa klatka schodowa może jeszcze poczekać na odświeżenie, bo jej stan nie jest aż tak zły.

– Przedmiotowa klatka zlokalizowana w budynku przy ulicy Św. Rozalii 36 b nie wymaga pilnego odświeżenia. Malatura ścian klatki nosi jedynie ślady zakurzenia oraz licznych drobnych uszkodzeń, zarysowań wynikających z bieżącego użytkowania klatki przez lokatorów. Prace związane z odświeżaniem klatek schodowych, w tym uzupełnianie ubytków w ścianie, malowanie, w administrowanych zasobach przez TBS będę brane pod uwagę przy kolejnym ustaleniu prac remontowych oraz w miarę posiadania środków finansowych z przeznaczeniem na przedmiotowy zakres robót – zauważa wiceprezes Stępień.

xxx

Mając powyższe na uwadze, a przede wszystkim stwierdzenie wiceprezes TBS Magdaleny Stępień, iż  „Przedmiotowa klatka zlokalizowana w budynku Św. Rozalii 36 b nie wymaga pilnego odświeżenia” mieszkańcom nie pozostanie nic innego jak przyzwyczaić się do widoku obdrapanych i brudnych ścian…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD