Solarprojekt
SPORT

TENISIŚCI STOŁOWI PODSUMOWALI SEZON

Ostatnie mecze ligowe rozegrały drużyny UMLKS Radomsko w II lidze kobiet i III lidze mężczyzn w tenisie stołowym. Jak zauważa trener Jacek Kawka przedsezonowe założenia zostały osiągnięte, bowiem celem trenera i zawodników było utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. Pewien niedosyt jednak jest…

W wyjazdowych spotkaniach w Makowie nasze drużyny UMLKS Radomsko poniosły porażki: kobiety z UKS Fungis (3:7) , panowie (0:10). Z kolei w radomszczańskiej Hali MOSiR-u zawodniczki UMLKS zremisowały z GUKS Gorzkowice (5:5). W spotkaniach tych punkty dla UMLKS zdobyły: Patrycja Mazurek, Aleksandra Niemiec orazDominika Pluta i Kinga Więcławska.

– Po podsumowaniu ligowego sezonu muszę stwierdzić, że przedsezonowe założenia zostały osiągnięte, bowiem naszym celem było utrzymanie się na poziomie rozgrywkowym. Jednak z pewnością jest niedosyt, ponieważ w II lidze pań zajęliśmy 6. miejsce, a z pewnością mogło być o wiele lepiej. Było zapewne lepiej gdyby we wszystkich spotkaniach mogła zagrać nasza najlepsza zawodniczka Patrycja Mazurek, która w lidze poniosła tylko dwie porażki i co zasługuje na podkreślenie jest najlepiej sklasyfikowaną naszą zawodniczką – zauważa trener J. Kawka.

Szkoleniowca cieszą też punkty zdobyte przez młodą Kingę Więcławską, która w kilku spotkaniach zagrała naprawdę bardzo dobrze.

Co do mężczyzn, to III lidze męskiej też bywał różnie. – Mieliśmy pecha w kilku spotkaniach. Nie grali Ireneusz Grodek i Tomasz Stępień, co spowodowało, że jednego punktu zabrakło nam do awansu do pierwszej szóstki – dałoby nam to szanse na grę o awans do II ligi! – przyznaje J. Kawka. – Ostatecznie uplasowaliśmy się na 8. miejscu, jednake warto podkreślić, że daliśmy szansę gry w lidze aż dziesięciu zawodnikom – dodaje.

W ostatnim spotkaniu zagrali wyłącznie rezerwowi zawodnicy z V ligi, którym szkoleniowiec dał szansę pokazania się w III lidze. – Warto podkreślić, że nasz zespół rezerw wygrał swoją grupę w V lidze i w maju zagra w barażu o awans do IV ligi. Teraz do połowy czerwca czekają nas gry w Mistrzostwach Polski kadetek oraz zawodach mistrzowskich w kategorii  żaków, a także w Mistrzostwach zrzeszenia LZS we wszystkich kategoriach wiekowych – konkluduje trener Jacek Kawka

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW