Terenowy Punkt Paszportowy otwarto w starostwie w Radomsku [FOTO]

Reklama

W poniedziałek, 18 września w Starostwie Powiatowym w Radomsku otwarty został Terenowy Punkt Paszportowy Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.


Po 18 latach przerwy znowu w Radomsku można będzie składać wnioski o wydanie paszportu. Na ten moment z niecierpliwością czekali mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, którzy musieli dotąd po paszporty jeździć do Piotrkowa, Tomaszowa, czy nawet Skierniewic.

To biuro zostało stworzone z myślą o mieszkańcach, o ułatwieniu im dostępu do usług świadczonych przez administrację. Otwarcie go pozwoli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. W imieniu mieszkańców składam serdeczne podziękowania wojewodzie, który wspomagał nasze dążenia do utworzenia tego punktu oraz poseł, która cały czas wspierała nas w tych staraniach – mówiła starostwa Beata Pokora.

Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk podkreślał, że powstanie punktu to wynik dobrej współpracy między władzami województwa i powiatu.

Chcemy, aby wszystkie sprawy można było załatwiać jak najbliżej mieszkańców – podkreślał wojewoda Młynarczyk.

Radomszczański Terenowy Punkt Paszportowy Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi działa przy Starostwie Powiatowym w Radomsku (ul. Leszka Czarnego 22, p.). Prace rozpoczyna od jutra (tj. od wtorku, 19 września), czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 15.00.

Punkt obsługiwać będą dwie osoby. 1/2 etatu płaci wojewoda, pozostałą część – starostwo.


Czytaj też: Spotkania informacyjne ws. obwodnicy Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD