Select

Terytorialsi mobilizują siły

Jubiler Ako

Terytorialsi szkolą się, aby jeszcze bardziej wspierać służby medyczne. W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyło się szkolenie dla żołnierzy, które pozwoli na zwiększenie sił w pomocy służby zdrowia.

W  91 batalionie lekkiej piechoty w Zgierzu odbyło się szkolenie dla 40 żołnierzy, którzy będą skierowani do wsparcia punktów wymazowych w zakresie prac administracyjnych i pomocy ratownikom medycznym przy wykonywaniu wymazów. Z zasad prawidłowego korzystania ze środków ochrony osobistej i pracy na punkcie wymazowym szkolenie przeprowadził kwalifikowany ratownik medyczny – żołnierz 91blp w Zgierzu, który swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera od marca 2020 służby medyczne przy walce z Covid-19. Dzięki skierowaniu większej ilości żołnierzy do wykonywania zadań administracyjnych personel medyczny będzie mógł skupić się na pobieraniu wymazów i niesieniu pomocy chorym pacjentom w szpitalach.

Główny wysiłek łódzkich Terytorialsów jest skupiony na odciążeniu pracowników służby zdrowia. Obecnie 32 żołnierzy jest zaangażowanych we wsparcie punktów pobrań wymazów na terenie województwa łódzkiego, 1 żołnierz został skierowany do pomocy w Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, 40 wraz z policjantami monitoruje przestrzeganie kwarantanny. Łącznie codziennie w działania przeciwkryzysowe zaangażowanych jest około 110 żołnierzy 9ŁBOT – mówi Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD