MEBIN

Terytorialsi oddali krew

Robutkowo

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej nieustannie koordynuje działania przeciwkryzysowe na terenie województwa łódzkiego. Jednym z obszarów działań przeciwkryzysowych żołnierzy są także donacje krwi.

Łódzcy Terytorialsi cyklicznie organizują zbiórki krwi w batalionach i w sztabie Brygady, a także włączają się indywidualnie w akcje prowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Rok 2020 żołnierze 9ŁBOT zakończyli z mocnym akcentem ponad 180 litrów oddanej krwi. Nie chodzi tu jednak o bicie rekordów, ale wsparcie bezcennym darem ratującym życie. Żołnierze traktują krwiodawstwo jako swój obowiązek wobec ojczyzny i lokalnej społeczności – mówi Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Była to pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa, na którą zgłosiło się 33 żołnierzy i pracowników 9ŁBOT, którzy oddali łącznie 14,85 litra krwi.  Krew pobierali pracownicy RCKiK w Łodzi. Akcja przebiegła z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Czytaj też: Przysięga Terytorialsów w rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW