Terytorialsi robią pompki dla Wojtusia

Reklama

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przyłączają się do akcji #GaszynChallenge. Zbiórka funduszy na leczenie małego Wojtusia Howisa z Galewic w powiecie wieruszowskim przekroczyła granicę nie tylko województwa łódzkiego lecz także granicę Polski! Akcja pozytywnie wymknęła się spod kontroli.

 Półtoraroczny Wojtuś choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec wymaga nieustannej opieki – jego życie podtrzymują rodzice i niezbędny sprzęt medyczny. Na leczenie potrzebna jest kwota 9 milionów złotych. Dzięki akcji #GaszynChallenge, którą zapoczątkowali ponad 4 miesiące temu strażacy ochotnicy z Gaszyna w powiecie wieluńskim, udało się zebrać potrzebne środki. Akcja rozprzestrzenia się na kolejne województwa a zebrane środki będą przekazane na leczenie innych potrzebujących dzieci. Aby wesprzeć chłopca należy wpłacić na konto minimum 5 złotych, wykonać co najmniej 10 pompek i nominować kolejne osoby. Do „pompowania” funduszy na konto wytypowani byli inni strażacy, za nimi do akcji włączyli się funkcjonariusze policji, strażnicy więzienni, radni, bankowcy, handlowcy i żołnierze.

Łódzcy Terytorialsi otrzymali nominację od strażaków OSP ze Zduńskiej Woli.

Żołnierze 9 ŁBOT włączają się w różne formy wsparcia, jedną z nich było w ostatnim czasie honorowe oddawanie krwi. Akcja #GaszynChallenge ma na celu wsparcie leczenia chorych dzieci i jednocześnie jest formą aktywności fizycznej. Cieszymy się, że możemy pomóc w każdej takiej sytuacji i nie zostawiamy nikogo w potrzebie – mówi Zastępca Dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej ppłk Marcin Siudziński.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD