Reklama
KOMBIT-kasy

Terytorialsi wspierają Domy Pomocy Społecznej

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozwożą środki ochrony osobistej do Domów Pomocy Społecznej w województwie łódzkim.

Z wnioskiem o wsparcie do 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wystąpił Wojewoda Łódzki – informuje ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT. Wsparcie, jakiego udzielają nasi żołnierze polega na rozwożeniu do Domów Pomocy Społecznej na terenie województwa łódzkiego środków ochrony osobistej, takich jak: maseczki, rękawice ochronne, kombinezony, gogle, fartuchy i płyny do dezynfekcji.

Dzięki wsparciu 9ŁBOT do Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach trafiło:  2000 maseczek zwykłych, 2000 rękawiczek ochronnych, 20 kombinezonów, 100 fartuchów, 200 masek FTP 3, 100 gogli ochronnych, 200 osłon na buty, 40 litrów płynu do dezynfekcji.

Kolejna partia materiałów ochronnych trafiła w czwartek 15 października do DPS przy ul. Podgórnej w Łodzi. W ciągu najbliższych dni łódzcy Terytorialsi na wniosek Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego będą dostarczać środki ochrony osobistej do placówek, będących w najtrudniejszej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

Zdjęcia: Łódzki Urząd Wojewódzki

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW