Reklama
KOMBIT-kasy

Terytorialsi złożyli przysięgę

W 92 batalionie lekkiej piechoty w Kutnie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wśród składających przysięgę 25 kandydatów jest 5 kobiet. Wszyscy zasilą szeregi 92blp w Kutnie, w którym służy obecnie blisko 400 Terytorialsów. W gronie przysięgających są uczniowie, studenci, pracownicy banków, urzędnicy, informatycy, nauczyciele – m. in. religii i historii. Wszyscy pomyślnie zakończyli szkolenie podstawowe i zaliczyli egzamin końcowy tzw. pętlę taktyczną.

Zawsze chciałem kontynuować rodzinne tradycje i z dumą założyć mundur – mówi szer. Seweryn Sztekmiller, najmłodszy spośród Terytorialsów 9ŁBOT, który w lipcu ukończył 18 lat. Podczas szkolenia najbardziej podobały mi się zajęcia ze szkolenia ogniowego. Swoją przyszłość zawodową na pewno chciałbym związać z wojskiem – dodaje szer. Sztekmiller, który sprawdził się już podczas kwalifikacji i uzyskał bardzo dobry wynik z biegu.

Żołnierze rozpoczną teraz trzyletni cykl szkolenia i co miesiąc będą powoływani na szkolenia rotacyjne, a raz w roku na dwutygodniowe szkolenie poligonowe.

Zadaniem łódzkich Terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych oraz wspieranie służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

 

Kolejna przysięga połączona z uroczystym wręczeniem sztandaru dla 9ŁBOT zaplanowana jest na 19 września.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW