Reklama
KOMBIT-kasy

Testy na koronawirusa w szpitalu. Jakich zasad należy przestrzegać?

Carisma 2
Do punktu przy oddziale obserwacyjno-zakaźnym w radomszczańskim szpitalu, gdzie można przeprowadzić badanie na obecność COVID-19, mogą zgłaszać się również pacjenci kierowani od niedawna przez lekarza rodzinnego. Jeśli w wyniku teleporady, wizyty w przychodni lub wizyty domowej lekarz POZ uzna, że wystąpiły u objawy charakterystyczne dla COVID-19, może wystawić skierowanie na wykonanie testu.
W szpitalu w Radomsku jest to możliwe w godzinach 11.00-15.15, we wszystkie dni tygodnia. Służy do tego tzw. mobilny punkt drive-thru umiejscowiony przy Oddziale Obserwacyjno- Zakaźnym.
TESTY NA COVID-19 DLA OSÓB WYBIERAJĄCYCH SIĘ DO SANATORIUM
Osoby ze skierowaniem do sanatorium mogą się zgłaszać do punktu pobrań wymazów, który znajduje się w drugim namiocie koloru pomarańczowego zlokalizowanym przy Oddziale Obserwacyjno- Zakaźnym. Osoby te powinny zgłaszać także w godzinach 11.00-15.15, we wszystkie dni tygodnia, jednak nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. Termin wskazany jest na dokumentacji przesłanej przez NFZ.
Instrukcja dla wszystkich osób korzystających z punktu drive-thru:
Podjedź koło szlabanu przy wjeździe do szpitala. Pamiętaj aby mieć przy sobie dokument tożsamości, a na sobie maseczkę zasłaniającą usta i nos.
Wjedź na teren szpitala.
Kieruj się jadąc samochodem w stronę namiotu stojącego obok Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego – trasę wyznaczają strzałki ustawione wzdłuż drogi. Piesi powinni kierować się tą samą drogą.
Podjedź pod namiot i postępuj zgodnie z poleceniami personelu, nie wychodź z auta! Nie podchodź samodzielnie do namiotu bez zezwolenia personelu punktu.
O wynikach zostaniesz poinformowany po mniej więcej dobie od pobrania wymazu, łącznie z weekendami. Wynik badania może być dostępny w terminie późniejszym niż 24 godziny, jest to zależne od możliwości i przepustowości laboratorium diagnostycznego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW