TY TEŻ MOŻESZ POMÓC RAFAŁOWI!

Reklama

Rafałowi Bednarskiemu, który ponad 2 lata uległ poważnemu wypadkowi pomóc może w zasadzie każdy. W tym miesiącu okazja nadarzy się dwukrotnie. 11 czerwca odbędzie się marsz Nordic Walking, natomiast 25 czerwca bieg charytatywny. W wydarzeniach mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli.

Rafał Bednarski to dziś 21 letni mężczyzna, któremu życie spłatało poważnego figla 7 listopada 2014 roku. Tego dnia chłopak – uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku, uległ groźnemu wypadkowi i potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie. Tego feralnego dnia samochód, którego pasażerem był Rafał, uderzył w słup, przez co chłopak doznał urazu głowy. I choć na początku nie wiadomo było czy przeżyje, dzięki rehabilitacji Rafał robi duże postępy. Obecnie Rafał przygotowuje się do kolejnej operacji – rekonstrukcji brakującej części czaszki. Potrzebne są pieniądze.

W związku z tym w czerwcu w naszym mieście odbędą się dwie charytatywne imprezy na rzecz Rafała. Pierwsza – marsz Nordic Walking już 11 czerwca. – Już dziś zapraszamy do Parku Solidarnosći, skąd wyruszy marsz dla Rafała. Wydarzeniem tym chcemy nie tylko promować zdrowy tryb życia, pokazując techniki chodzenia z kijkami Nordic Walking, ale przede wszystkim kolejny raz pomóc Rafałowi Bednarskiemu – zauważa Waldemar Sobczyk prezes Fundacji „Promień Radości”, która jej organizatorem marszu.

Druga sportowa impreza na rzecz Rafała odbędzie się 25 czerwca. – Tego dnia w ramach 5. biegu ulicznego, organizowanego przez Urząd Miasta w Radomsku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się akcja charytatywna ph. „Biegnę dla Rafała” – wyjaśnia Sławomir Kurzelewski, przewodniczący rady rodziców „elektryka” a zarazem wolontariusz Fundacji PKO Banku Polskiego, czyli podmiotu, który na terenie całego kraju organizuje akcje charytatywne ph. „Biegnę dla…” –  W Radomsku chcemy pobiec dla Rafała. Nadmienię tylko, że już 360 osób skorzystało z pomocy tej fundacji – zauważa S. Kurzelewski.

Pobiec będzie można na dwóch dystansach: 10 tys. metrów (bieg główny) oraz 1700 metrów (bieg rekreacyjny). – Założenie jest takie, że jeżeli co najmniej 20 osób przyłączy się do biegu i dobiegnie do mety, wówczas fundacja przekaże na rzecz Rafała 10 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na operację, która przed Rafałem – wyjaśnia Sławomir Kurzelewski.

Zachęcamy do udziału w marszu i biegu!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD