TOUR DE RADOMSKO DLA JANUSZA – ODSŁONA DRUGA [FOTO]

Reklama

Kilkudziesięciu miłośników kolarstwa bierze udział w kolejnej edycji „Tour de Radomsko”. Uczestnicy imprezy, wśród których są cykliści z Radomska, Pławna i Bełchatowa przejadą 38 km. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na leczenie radomszczanina – Janusza Plewińskiego.

Dzisiejszy „Tour de Radomsko” jest kontynuacją rajdu zorganizowanego 20 sierpnia. Wówczas, z powodu ulewnego deszczu, kolarze przejechali jedynie rundę wokół centrum miasta. Dziś pogoda również nie sprzyja. Mimo to, uczestnicy rajdu pokonają pełny dystans 38 km. – Bardzo się cieszę, że pogoda nie odstraszyła kolarzy. Pokazujemy, że jesteśmy myślami z Januszem Plewińskim i chociaż w taki sposób staramy się go wesprzeć – podkreśla Artur Kwiatkowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku. – Wczoraj odwiedziłem Janusza w szpitalu. Na całe szczęście jego stan z każdym dniem jest coraz lepszy. Janusz ma coraz lepsze wyniki badań. Niemniej jednak do powrotu do zdrowia jest jeszcze daleka droga – mówi Artur Kwiatkowski.

Pieniądze na leczenie Janusza Plewińskiego zbierane będą m.in. podczas dzisiejszych popołudniowych imprez w Miejskim Domu Kultury. Dotychczas udało się już uzbierać ponad 2 tys. złotych. Za zbiórkę funduszy odpowiada radomszczańska fundacja „Promień Radości”.

Janusz Plewiński znany jest w Radomsku m.in. z organizacji Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. 27 września 2017 r. otrzyma Medal Miasta Radomska.

Patronat nad “Tour de Radomsko” objęła redakcja dwutygodnika “Pomiędzy Stronami” oraz portalu www.pulsradomska.pl

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD