ZAMIANA SKARBNIKÓW [AKTUALIZACJA]

Reklama

Z naszych informacji wynika, iż Mariola Wypych – dotychczasowy skarbnik Powiatu Radomszczańskiego zostanie skarbnikiem Miasta Radomsko. W powiecie jej miejsce ma zająć Jan Gustalik, dotychczasowy skarbnik miasta.

Jan Gustalik na skarbnika Powiatu Radomszczańskiego ma zostać powołany jutro podczas obrad sesji… Przypomnijmy skarbnikiem miasta został za czasów prezydent Anny Milczanowskiej.

Mariola Wypych dziś jeszcze pracuje w starostwie.  Pracę w mieście zacznie zapewne niebawem, ponieważ na dzisiejszej sesji (rozpoczęcie o godz. 10.00.) podjęte zostaną dwie uchwały: jedna odwołująca Jana Gustalika z funkcji skarbnika miasta, druga powołująca Mariolę Wypych na to stanowisko.

Mariola Wypych pracowała jako skarbnik miasta za prezydentury Jerzego Słowińskiego. Jej miejsce jak zauważyliśmy wyżej zajął Jan Gustalik.

Obecnie Wypych powraca do miasta, a Gustalik zajmuje jej miejsce w powiecie.

AKTUALIZACJA:

Potwierdziły się nasze informacje w kwestii zmiany skarbników. Od jutra Mariola Wypych, dotychczasowa skarbnik Powiatu Radomszczańskiego rozpocznie pracę na stanowisku skarbnika miasta. Z kolei Jan Gustalik – dotychczasowy skarbnik miasta zostanie jutro najprawdopodobniej powołany na skarbnika powiatu.

Chociaż decyzję o powołaniu Jana Gustalika podejmą radni, to wydaje się to tylko formalnością. Zresztą bliźniacza sytuacja zaistniała podczas dzisiejszego posiedzenia rady miejskiej, która na wniosek prezydenta Jarosława Ferenca najpierw odwołała Jana Gustalika z funkcji skarbnika, po czym powołała na nią Mariolę Wypych. O zmianę tę wnosił prezydent Ferenc.

– Pani Mariola Wypych była skarbnikiem miasta, kiedy ja byłem jego wiceprezydentem. Bardzo dobrze nam się przez te 4 lata współpracowało – tłumaczy prezydent Ferenc, zwracając jednocześnie uwagę, iż ceni sobie wysoko fachowość Jana Gustalika. –  Pan skarbnik Gustalik jest fachowcem, jeżeli chodzi o sprawy finansowe. Natomiast ja potrzebuję skarbnika, który oprócz tego, że jest fachowcem, głównym księgowym budżetu, ma też wizję rozwoju miasta podobną do mojej – argumentuje Ferenc.

Mariola Wypych
Mariola Wypych

Mariola Wypych pytana przez dziennikarzy, czy długo trzeba było ją namawiać na zmianę miejsca pracy przyznała, że trochę to trwało.

– Trochę to trwało, ponieważ bardzo dobrze pracowało mi się w starostwie.  Mam jednak takie odczucie, że w powiecie wiele tematów zostało uregulowanych. Poza szpitalem nie ma większych problemów – przyznała Mariola Wypych.

Nowa pani skarbnik przyznała, iż dołoży wszelkich starań, aby wspomóc prezydenta Ferenca w realizacji jego wizji rozwoju miasta.

–  Wiele spraw jest bardzo trudnych. Wszyscy chcemy, aby nasze miasto się rozwijało. Jego centrum jest mocno zaniedbane. Pamiętam jego ostatnie remonty jeszcze w czasach, kiedy byłam skarbnikiem – zauważa.

Co przekonało Jana Gustalika do podjęcia pracy na stanowisku skarbnika Powiatu Radomszczańskiego napiszemy jutro.  Dziś z tego, co powiedział nam prezydent Ferenc, możemy jedynie poinformować opinię publiczną, iż nieformalne rozmowy na linii prezydent – starosta miały miejsce.

– Nie było oficjalnych rozmów. Nie chcąc jednak stawiać pana starosty w trudnej sytuacji, podczas jednej z rozmów zasugerowałem, iż po obejściu pani Wypych zawsze jest możliwość wybrania na skarbnika pana Gustalika – mówi prezydent Ferenc.

Jeżeli radni powiatowi na jutrzejszej sesji powołają Jana Gustalika na skarbnika Powiatu Radomszczańskiego to będzie można uznać to za transfer absurdu: Jana Gustalika na stanowisko skarbnika miasta powołała prezydent Anna Milczanowska. Nie jest tajemnicą, że pomiędzy nią (nawet jak jest panią poseł) a starostą Andrzejem Pluteckim iskrzy i to mocno.  Ale w końcu najważniejsza jest fachowość…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD