Trudna sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim

Reklama

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest bardzo poważna. Liczba chorych na Covid-19 przebywających w szpitalach w naszym regionie zbliża się do 2 tysięcy.

Dlatego Tobiasz Bocheński wojewoda łódzki podjął decyzję o uruchomieniu wszystkich modułów w szpitalu tymczasowym w Łodzi. Oznacza to, że baza dostępnych łóżek wzrośnie do 272, a szpital osiągnie 100 % swoich możliwości. Została w tym celu już zabezpieczona profesjonalna kadra medyczna, która będzie opiekowała się zakażonymi.

W związku ze wzrostem osób hospitalizowanych kolejne placówki medyczne będą przekształcane w placówki covidowe. Do sieci szpitali dołącza ponownie Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Łodzi, a także placówka w Wieruszowie.

Przywrócona zostanie również jednoimienność szpitala w Zgierzu, tak jak w przypadku pierwszej fali epidemii. Zwiększone zostaną bazy łóżkowe w szpitalach w Skierniewicach, Łowiczu, Kutnie i Wieluniu.

Oprócz tego do sieci placówek walczących z pandemią dołączą szpitale prywatne w Łasku, Głownie, Brzezinach i szpital Bonifratrów w Łodzi.

Wiem, że restrykcje są trudne i męczące, ale są ustanowione po to, by chronić nasze życie i zdrowie. Dlatego apeluję o to, abyśmy wszyscy ich przestrzegali – podkreślił wojewoda.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD