Trwa rekrutacja do szkół średnich. Absolwentów podstawówek zdecydowanie mniej niż przed rokiem

Reklama

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji uczniów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W elektronicznym systemie rekrutacyjnym pozytywnie rozpatrzone zostały wnioski 506 uczniów, chcących się dostać do szkół średnich na terenie naszego powiatu.


W tym roku ze względu na wyjątkowo małą liczbę absolwentów podstawówek, szkoły ponadpodstawowe przygotowały nieco mniejszą niż przed rokiem, ale nadal bardzo bogatą ofertę. Absolwenci mogą wybierać spośród ofert 34 profili w 23 klasach:

Jak podał urząd, ze względu na to, że w wielu klasach liczba zgłoszonych kandydatów jest niewystarczająca do utworzenia oddziału, w terminie od 3 lipca (od godz. 8.00) do 8 lipca (godz. 15.00) zainteresowani, których wnioski zostały już zweryfikowane będą mogli – po zalogowaniu się – dokonać zmiany na liście preferencji. Jednocześnie starostwo informuje, że nie ma już możliwości zarejestrowania nowego wniosku.

Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe, każdy absolwent podstawówki może ubiegać się o przyjęcie do nie więcej niż trzech wybranych szkół średnich, chyba że organ prowadzący, czyli starostwo, dopuści możliwość składania wniosku do więcej niż trzech wybranych publicznych szkół ponadpodstawowych.


Czytaj też: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobryszycach ma nową ścieżkę sensoryczną [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD