Trwa remont mostu w Krzętowie

Reklama

Po wymianie wysłużonych i zniszczonych elementów przeprawa nad Pilicą powinna służyć mieszkańcom kolejne lata.

Most w Krzętowie, położony w ciągu drogi powiatowej, łączącej Powiat Radomszczański z Gminą Kluczewsko, a dalej – z Włoszczową i Kielcami jest niezwykle ważny nie tylko dla ruchu tranzytowego, ale przede wszystkim – dla mieszkańców okolicznych wsi. Wielu z nich ma bowiem pola po obu stronach rzeki, tymczasem, najbliższa przeprawa (na drodze krajowej nr 42) oddalona jest o około 20 kilometrów.

Rozpoczęty właśnie generalny remont mostu był jedyną szansą na utrzymanie jego przejezdności. Ponieważ obiekt zbudowano w technologii drewniano stalowej – jest on nietrwały i mało odporny na czynniki atmosferyczne oraz dynamiczne. Drewniane elementy przeprawy (poprzecznice, pokład jezdny, opaski bariery i poręcze) niszczą nie tylko deszcz, mróz i błoto, ale także ciągłe drgania powodowane ruchem kołowym, zwłaszcza, że przejeżdżają tam ciężkie maszyny rolnicze. Dlatego często dochodzi do uszkodzeń, co powoduje konieczność wykonywania kosztownych napraw.

– Bez tej pomocy, w obecnej trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią i niższymi wpływami do samorządowego budżetu, powiatu nie byłoby stać na taką inwestycję – wielokrotnie podkreślała starosta Beata Pokora.
Prace na moście w Krzętowie rozpoczęły się 28 października, potrwają do połowy grudnia. Przez ten czas odcinek drogi powiatowej nr 3934E pomiędzy Krzętowem, a Dobromierzem i Mrowiną, będzie zamknięty dla ruchu kołowego (jedyny możliwy objazd wytyczono przez Przedbórz). Robotnicy zakończyli już rozbiórkę istniejących balustrad chodników, jezdni i poprzecznic drewnianych. W tym tygodniu rozpoczął się montaż nowych elementów, wykonywanie przekładek z papy termozgrzewalnej, odtwarzanie drewnianej konstrukcji mostu: belek, wsporników, poprzecznic i słupków. Zabezpieczone przed korozją zostaną metalowe elementy mostu, zaplanowano też naprawę przyczółków i stożków nasypów. Koszt remontu to 376.319 zł.

(Informacja:Starostwo Powiatowe)

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD