Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

TRWA REMONT ULICY JAGIELLOŃSKIEJ [FOTO]

Pełną parą idą prace mające na celu przebudowę ulicy Jagiellońskiej w Radomsku. Na obecnym etapie nie jest planowane całkowite zamykanie ulicy dla ruchu. Kierowcy muszą się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami, m.in. wyłączeniem poszczególnych pasów ruchu. Roboty powinny zakończyć się w październiku.

Celem przebudowy tego odcinka ul. Jagiellońskiej jest poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie, uspokojenie ruchu kołowego oraz odseparowanie go od ruchu pieszego i rowerowego. Zgodnie z założeniami projektu przekrój ulicy zostanie skorygowany (obecnie liczy 14 metrów szerokości). Wyznaczona zostanie nowa jezdnia o szerokości 7 metrów, składająca się z dwóch pasów ruchu (po 3,5 m szerokości). Na krótkim odcinku pasy ruchu zostaną rozdzielone tzw. wyspą otoczoną krawężnikiem. Na pozostałej powierzchni powstaną pasy postojowe z kostki betonowej. Wytyczone zostaną również dwie zatoki autobusowe. Projekt przewiduje też budowę brakujących odcinków chodników oraz ścieżek rowerowych.

Przetarg na prowadzenie prac wygrało konsorcjum firm: Fiba z powiatu radomszczańskiego oraz Domax z pow. lublinieckiego. Koszt inwestycji oszacowano na 1 985 323 zł. Roboty powinny zakończyć się w październiku.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK