MEBIN

Trwają prace przy budowie ujęcia wody przy ul. Portowej

Jubiler Ako

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi aktualnie bardzo ważną dla rozwoju radomszczańskiej Strefy Przemysłowej i mieszkańców dzielnicy Stobiecko Miejskie inwestycję polegającą na budowie ujęcia wody przy ul. Portowej.

Inwestycja jest bardzo ważna w kontekście zmniejszających się zasobów wody i postępującego zjawiska deficytu wody. Ujęcie ma zaspokoić zapotrzebowanie na dostawy wody zakłady zlokalizowane w Strefie Przemysłowej. Zarówno obiekty już istniejące w strefie, ale też nowe, które powstaną w związku z dalszym jej  rozwojem i rozbudową. Oprócz tego ujęcie będzie stanowiło bufor bezpieczeństwa dla zasilania w wodę odbiorców indywidualnych w dzielnicy Stobiecko Miejskie. Zakładana wydajność ujęcia to ok. 370m3/h oraz pozostałe parametry techniczne związane z zastosowanymi przy inwestycji rozwiązaniami technologicznymi mają zagwarantować płynne dostawy wody do odbiorców.

Obecnie trwa budowa dwóch studni głębinowych wraz z budynkiem stacji wodociągowej, w której umiejscowiona będzie technologia uzdatniania wody ze zbiornikami wyrównawczymi oraz budynkiem magazynowo – garażowym. W ramach inwestycji przewidziano także zagospodarowanie terenu i infrastrukturę towarzyszącą.

Termin realizacji zadania zakłada jego zakończenie do 30 kwietnia 2022r., w tym do 29 grudnia 2021r. nastąpi uruchomienie ujęcia wraz z uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody.

Inwestycja realizowana jest przez PGK w oparciu o pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego, w kwocie 5 958 781,60 zł. Wartość obecnie realizowanych prac opiewa na kwotę około 6,9 mln zł, a całość zadania wraz z towarzyszącymi mu instalacjami będzie kosztować Spółkę  blisko 8 mln zł.Czytaj też: Uroczyste ślubowanie w ZSDiOŚ

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW