Uczeń Elektryka w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce

Reklama

Krzysztof Bareła, uczeń Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku został laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego „Polska- Węgry – historia przyjaźni”. Znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce.


Krzysztof jest uczniem klasy czwartej o profilu technik informatyk. Od lat pasjonuje go historia. Już w ubiegłym roku wziął udział w I edycji konkursu „Polska- Węgry – historia przyjaźni”. W tegorocznej zdobył tytuł laureata i wraz z opiekunem merytorycznym, Elżbietą Kawczak, wziął udział w uroczystej gali finałowej, która miała miejsce w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie.

Od zawsze interesowałem się historią nie tylko Polski, ale i świata. Dlatego nauka do konkursu była prawdziwą przyjemnością. Zwłaszcza, że dotyczył on życia Stefana Batorego, jednego z najwybitniejszych władców Polski w okresie jej świetności, gen. Józefa Bema, jednego z dowódców powstania listopadowego czy św. Kingi, czyli niezwykle pobożnej kobiety i oddanej żony. Tak więc połączyłem przyjemne z pożytecznym – kwituje laureat.

Krzysztof i jego nauczycielka otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe z rąk ministra Przemysława Czarnka.


Czytaj też: Medale dla ZKS

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD