Uczniowie Drzewniaka na stażu w Czechach

Reklama

W niedzielę 12 września 20 – osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku  rozpoczęła miesięczne praktyki zawodowe w czeskich przedsiębiorstwach w  ramach projektu mobilnościowego „Drzewniak stawia na profesjonalistów” współfinansowanego ze środków programu Unii Europejskiej ERASMUS+.


Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji  zawodowych i umiejętności praktycznych  uczniów kształcących się w kierunku: technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Projekt ma szczególne znaczenie dla uczniów. Pozwoli im na podniesienie poziomu umiejętności przydatnych na rynku pracy, zwiększenie szans na zatrudnienie i lepszych perspektyw kariery.

Projekt jest szansą na osiąganie lepszych wyników w nauce, na wzrost motywacji do dalszego uczestnictwa w kształceniu po zakończeniu mobilności, a także edukacji w szkole. Wyjazd do innego kraju i poznanie pracy w zagranicznych firmach przyczyni się do wzrostu zmysłu inicjatywy uczniów i ich przedsiębiorczości, usamodzielnienia i poczucia własnej wartości. To także możliwość podniesienia znajomości języków obcych, zwiększenia świadomości międzykulturowej oraz wiedzy na temat wartości UE – tłumaczy Joanna Bogacz z ZSDiOŚ w Radomsku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD