Uczniowie Drzewniaka „Poznają Polskę”

Reklama

Uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku także skorzystali z dofinansowana z Programu MEiN „Poznaj Polskę”. 30 listopada 2021 40 uczniów kl. I-III zwiedziło wiele miejsc związanych z historią naszego kraju i stolicy.


Pierwszym punktem wycieczki był Cmentarz Powstańców Warszawy i Pomnik Polegli-Niepokonani, gdzie uczniowie dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach z pierwszych dni Powstania Warszawskiego. Następnie zwiedzili Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta – najstarszym świeckim pomnikiem w Warszawie, dziedziniec Zamku Królewskiego oraz Starówkę, która jest wpisana na listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Wzdłuż Barbakanu i murów obronnych stolicy uczniowie przeszli do Pomnika Małego Powstańca, a dalej Traktem Królewskim dotarli do Pałacu Saskiego – Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie mieli okazję zobaczyć uroczystą zmianę warty. Kolejne odwiedzane przez uczniów miejsca to Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik. Tu młodzież mogła puścić wodze fantazji, oddać się marzeniom, i w końcu – sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Przed opuszczeniem stolicy uczniowie odwiedzili jeszcze Pałac w Wilanowie, gdzie podziwiali Królewski Ogród Światła, niestety – skąpany w deszczu.

(Informacja: ZSDIOŚ)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD