Reklama
KOMBIT-kasy

Uczniowie I LO wśród laureatów konkursu „Klimat to przyszłość”

Wczoraj ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu „Klimat to przyszłość”, którego organizatorem była Polska Fundacja im. Roberta Schumana. W gronie laureatów konkursu znaleźli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej.
Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie przejazdu do Warszawy i udział w 9.maja w Paradzie Schumana, z okazji Dnia Europy. Przypominamy, głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat zmian klimatycznych oraz ochrony środowiska oraz pokazanie uczniom i społeczności lokalnej, że mają oni na to bezpośredni wpływ w swoim środowisku lokalnym.

Uczniowie z I LO w Radomsku zorganizowali m.in. warsztaty proekologiczne, debatę oksfordzką z tezą: „Indywidualne wybory konsumenckie każdego z nas mają wpływ na stan środowiska naturalnego”, napisali także list otwarty do władz miasta ws. butelkomatu. Przygotowali również proekologiczny spot oraz kilka przepisów m.in. na szarlotkę z resztek chleba oraz pesto z liści marchewki.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW