Chwila oddechu

Uczniowie ILO im. F. Fabianiego w Radomsku posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży z województwa Łódzkiego w roku 2022

Polonaisse

Mateusz Stanek i Jakub Miarka z klasy drugiej o profilu humanistycznym I LO w Radomsku, o których przedsięwzięciu związanym z przystąpieniem do tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży pisaliśmy już pod koniec marca, wygrali konkurs i zostali posłami na SDiM w  Warszawie. Pierwsze posiedzenie SDiM odbędzie się 1 czerwca bieżącego roku. Uczniowie odnieśli sukces promując sylwetkę radomszczańskiego bohatera Armii Krajowej, Stanisława Sojczyńskiego, ps. „Warszyc.”

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizować młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Przypominamy, że tematem projektu było: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.

Bohaterem wybranym przez uczniów został Stanisław Sojczyński ps. „Warszyc”– kapitan piechoty  Armii Krajowej, organizator i dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Zwieńczeniem projektu było stworzenie filmu zatytułowanego „WARSZYC Wyklęty Niezłomny Bohaterski.” (link: https://www.youtube.com/watch?v=pHGRWghGZT8)

 

Opiekunami merytorycznymi uczniów były: Małgorzata Machaj oraz Bożena Ujma

 

Info. ILO w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD