Uczniowie Mechanika mają nową pracownię samochodową [FOTO]

Reklama

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku powstała nowoczesna pracownia samochodowa.


W pracowni samochodowej poza najnowszym sprzętem do diagnostyki, obsługi i naprawy jest prawie wszystko to, co winno się znaleźć w profesjonalnie wyposażonym warsztacie samochodowym. Każdy uczeń ma możliwość poznać wyposażenie warsztatów samochodowych oraz posługiwać się tym sprzętem.

Pracownia samochodowa, w której odbywają się zajęcia praktyczne uczniów kształcących się w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych, została doposażona w specjalistyczny sprzęt. Zaplecze techniczne wzbogaciło się w ściskacz do sprężyn zawieszenia (kolumna McPhersona) oraz urządzenie do kontroli i ustawienia świateł samochodowych. Tego typu urządzenia są niezastąpione w warsztacie samochodowym, ponieważ ich wykorzystywanie wpływa pozytywnie, przede wszystkim na bezpieczeństwo czynne pojazdów samochodowych, poruszających się w codziennym ruchu ulicznym. Układ zawieszenia i oświetlenie są zawsze kontrolowane podczas okresowych przeglądów diagnostycznych naszych samochodów.

Zakupiony sprzęt posłuży w zdobywaniu oraz poszerzaniu wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów, które mają niebagatelny wpływ podczas poszukiwań miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym.

Doposażenie pracowni było możliwe, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, która sfinansowała zadanie w ramach projektu „Wsparcie uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku”.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD