Luxbud

Uczniowie Mechanika wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej w Krakowie

Polonaisse

W  sobotę 4 lipca w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza w Krakowie odbył się II etap XLII edycji Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs branży geodezyjnej adresowany do młodzieży szkół średnich.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr. 1 po raz pierwszy, reprezentowało dwoje tegorocznych absolwentów technikum geodezyjnego: Sebastian Nita i Marcin Urbańczyk. Trzecia, zakwalifikowana do tego etapu olimpiady, absolwentka ZSP nr 1 w Radomsku – technik geodeta Ewa Mariankowska, z przyczyn osobistych nie mogła wziąć udziału w dalszych olimpijskich zmaganiach.

fot.ZSP1

Do II etapu przystąpili najlepsi z najlepszych. Młodzież z całej Polski, z 23 różnych miast, przez 4,5 godziny zmagała się z olimpijskimi zadaniami, które wymagały od niej: branżowej wiedzy teoretycznej, zmysłu lub doświadczenia praktycznej realizacji zadań, jasności umysłu, a przede wszystkim wytrwałości. – Tym bardziej cieszy wynik, który osiągnął nasz absolwent Sebastian Nita z IV klasy (technik mechanik, technik geodeta) Technikum Mechaniczno-Budowlanego, który zajął wysokie indywidualne 15 miejsce wśród 58 uczestników z całej Polski osiągając bardzo dobry wynik 73 punktów – czytamy na stronie szkoły.

Opiekunem uczniów był mgr inż. Damian Pawlikowski.

fot.ZSP 1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD