UCZNIOWIE PG 4 MISTRZAMI POLSKI W SCRABBLE

Reklama

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomsku zostali Mistrzami Polski w Scrabble. XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble odbyły się w Kutnie.

scrabble3

120 zawodników ze szkół z terenu całej Polski zmierzyło się w trzech kategoriach szkolnych. Mistrzami Polski w kategorii szkół gimnazjalnych zostali Szymon Rudawski i Dominik Iskrzyński z klasy III a Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomsku.

scrabble1  scrabble2

Sędzia Polskiej Federacji Scrabble, Maciej Śliwa niestrudzenie sumował wyniki graczy i rozstawiał kolejne pięć rund rozgrywek, żeby spośród 44 zgłoszonych szkół wyłonić Mistrzów Polski. Zostali nimi: w kategorii szkół gimnazjalnych – Szymon Rudawski i Dominik Iskrzyński z klasy III a Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomsku. Szkołę reprezentowały również uczennice Ewelina Łoś i Karolina Sobańska, które zajęły 11 miejsce. Do Kutna zjechali bardzo dobrzy, doświadczeni gracze, ale także turniejowi debiutanci. Zwycięzcy otrzymali medale, statuetki Prezydenta Miasta Kutno oraz cenne nagrody rzeczowe od Programu Scrabble w szkole. Dla wszystkich zawodników i opiekunów przygotowano pamiątkowe gadżety scrabblowe od Programu Scrabble w szkole i kutnowskie upominki okolicznościowe.

– Nasi mistrzowie chętnie dzielą się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami, przeprowadzając dla nich lekcje pokazowe i zachęcają do zapisywania się do szkolnych kół scrabble – podkreśla dyrektor szkoły Ewa Krysiak-Ciszewska.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD