Luxbud

Uczniowie radomszczańskiego Elektryka z indeksami

Polonaisse

Alicja Szydziak i Michał Wiśniewski z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku to finaliści VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, którzy wywalczyli indeksy podczas centralnego etapu medialnych zmagań.

Olimpiada od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tegorocznej edycji wystartowało 500 uczestników, 150 dotarło do ścisłego finału, zaś 72 zdobyło indeksy na kierunki dziennikarskie na 16 polskich uczelniach. W tej liczbowej układance poczytne miejsce znaleźli uczniowie radomszczańskiego Elektryka, którzy wywalczyli indeksy. Jak podkreślają łatwo nie było, tym bardziej że po raz kolejny wszystkie etapy olimpiady odbywały się w formie zdalnej.

Pytania w tym roku obejmowały bardzo szeroki zakres tematyczny, nacisk kładziono na techniczne aspekty funkcjonowania mediów. Nie ukrywam, że niektóre pytania były dla mnie jedną wielką niewiadomą. Trudno jest bezbłędnie odpowiadać na pytania z tak obszernego materiału, jakim są media ustawicznie podlegające nieustannym zmianom. Nie ukrywam, że zamierzam skorzystać z tego indeksu

– opowiada tegoroczny maturzysta Michał Wiśniewski, trzykrotny uczestnik olimpiady.

Alicja Szydziak to uczennica klasy drugiej, więc na razie indeksu jeszcze nie wykorzysta. Póki co próbuje swoich sił, sprawdza swoją wiedzę i umiejętności.

Z początku nie wierzyłam, że mogę cokolwiek zdobyć przy tak trudnych pytaniach. Brak mi słów… To wspaniałe uczucie, kiedy zaczynasz wątpić, ale okazuje się, że jednak dajesz radę. Ważne, by się nie poddawać i walczyć do końca

– kwituje uczennica.

Uczniowie najpierw przeszli etap szkolny – pisali esej, następnie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, w ramach którego pisali test, a w centralnym znów czekał na nich test z wiedzy o mediach.

Opiekę nad uczniami sprawowała polonistka Aneta Jędrzejczyk.

CZYTAJ TEŻ: Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD