Reklama
KOMBIT-kasy
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

UCZNIOWIE „SIÓDEMKI” NA PARADZIE SCHUMANA

  1. lat obecności Polski w UE, 12 lat istnienia Szkolnego Klubu Europejskiego „Młodzież dla Europy” z PSP 7 w Radomsku, dodatkowo, już po raz 10. uczniowie wzięli udział w Paradzie Schumana w Warszawie. Tym razem tematem przewodnim Parady było hasło: „Wybieramy Europę!”.  Parada Schumana organizowana jest od 1999 roku przez Polską Fundację im. Roberta Schumana z partnerami, m.in. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce,  Parlament Europejski – Biuro Informacyjne w Polsce.

W tym roku, udział uczniów z „siódemki” w Paradzie był wyjątkowy – jako laureaci ogólnopolskiego konkursu „Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje”, organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, zostali wyróżnieni i wspólnie z klubem europejskim z Warszawy, mogli zaprezentować swoje działania w namiocie szkolnych klubów europejskich. Przygotowali różnorodne konkursy, gry, zabawy m.in. „Wielką Radomszczańską Grę”. – Każdy kto odwiedził nasze stoisko mógł zagrać w opracowane przez uczniów gry planszowe na temat ustroju RP, funkcjonowania państwa a następnie otrzymać liczne gadżety i materiały promocyjne informujące o Radomsku oraz powiecie radomszczańskim. Na stoisku nie zabrakło również gadżetów proeuropejskich. Dodatkowo uczniowie dookoła rozwiesili zdjęcia z akcji z kodami QR – każdy mógł zeskanować kody, po czym został przekierowany na stronę internetową „klubu” z dokładnym opisem każdego działania – relacjonuje Tomasz Mazur, opiekun klubu.

W pakiecie, uczniowie „siódemki” mieli również ciekawostki o UE, słodkie ciasteczka, krówki, kroniki klubowe i nieograniczoną ilość pozytywnej energii. Jak przyznają – ich punkt był po prostu o-b-l-e-g-a-n-y!

Tuż przed startem Parady przemawiali zaproszeni goście oraz uczestnicy wydarzenia. był wśród nich uczeń PSP 7 – członek „SKE Młodzież dla Europy” (poseł XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży) Mateusz Patalan, który powiedział: – Jeżeli zależy ci na tym, w jakiej Europie się za dwa tygodnie obudzisz, po prostu idź na wybory. Trzy razy w Polsce odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Ani razu frekwencja nie przekroczyła 25 proc. Mam nadzieję że przekroczymy tym razem nie tylko te 25 proc., ale i 50 proc. Przypominam: 26 maja wszystkich, którzy mogą już głosować, zachęcam do udziały w wyborach.

 

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW