UDANE STARTY ZAWODNIKÓW OKS „10-KA”

Reklama

Miniony weekend to czas wytężonej strzeleckiej pracy dla zawodników Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego “10–ka”.

Jak wyjaśnia prezes OKS Sławomir Dziegieć, w ostatnim tygodniu klubowicze brali udział w zawodach dla mieszkańców Gminy Sulmierzyce w Kodraniu, treningu na Wapiennikach i zawodach dla Gminy Kobiele Wielkie na Jasieniu oraz wyjeździe klubowiczów na wielobój wojskowy NATO w Biedrusku, zawodnicy brali udział również w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Białymstoku.

– Organizatorem Mistrzostw w dniach 14-16 września był Klub Strzelecki KALIBER Białystok. To jedne z najważniejszych zawodów w procesie szkolenia i rywalizacji młodzików, które ujęto w kalendarzu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W mistrzostwach uczestniczyła piątka pistoleciarzy: Wiktoria Karasek, Hania Rusin, Kuba Gal, Maks Kępiński i najmłodszy z zawodników Janek Lemański, który startował poza klasyfikacją. Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Zdobyli dwa brązowe medale i zajęli czołowe lokaty w różnych konkurencjach – zauważa Sławomir Dziegieć.

Kuba, Maks i Janek uczestniczyli w wymagającej konkurencji – pistolet szybkostrzelny. Okazało się, że wakacyjne treningi przyniosły efekty. Maks wystrzelał brąz, tuż za nim był Kuba zajmując czwartą lokatę, a Janek uplasował się w środku grupy.

– W sobotę strzelały młodziczki w części dokładnej i szybkiej konkurencji pistolet sportowy. Nasze dziewczyny zajęły nagradzane miejsca – Wiktoria czwarte, a Hania piąte. Ostatniego dnia mistrzostw strzelono konkurencje pneumatyczne. W pistolecie pneumatycznym Wiktoria wystrzelała piąte miejsce, a Hania zajęła jedenastą lokatę – dodaje Sławomir Dziegieć. W konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików olbrzymi sukces odnotował Kuba, który zdobył brązowy medal, natomiast w tej konkurencji Maks zdobył trzynaste miejsce.

To były bardzo udane mistrzostwa. Miesiące treningów dały oczekiwany efekt. Nabyte doświadczenia przydadzą się młodzieży w kolejnych startach na strzelnicach w całym kraju.

Olbrzymi sukces osiągnął również Darek Stępień, który wraz z Rafałem Ślęzakiem, Andrzejem Podawcą i Błażejem Wejmanem uczestniczył w XXI Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO. W dwuboju Darek zajął pierwsze miejsce, a w konkurencji Karabin GROT wystrzelał drugą lokatę. W wieloboju uczestniczyło 189 zawodników. Zawody odbyły się na poligonie w Biedrusku 14 i 15 września.

(foto: www.facebook.com/10strzel)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD