Select

UKRADLI PRZEWÓD TELEKOMUNIKACYJNY. TRAFILI DO ARESZTU

Jubiler Ako

Radomszczańscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży przewodu wchodzącego w skład czynnej napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy to mieszkańcy gminy Gidle w wieku 23 i 26 lat. Policjanci parę zatrzymali w pobliżu lasu, kiedy ta z łupem wracała do domu. Mężczyzna niósł zwinięty przewód i nie potrafił policjantom logicznie wytłumaczyć skąd go ma. Policjanci znaleźli również przy parze nożyce do cięcia metalu.

– W związku z powyższym, zarówno 26 – letnia kobieta jak i jej kompan zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Każde z nich miało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali część ukradzionego przewodu i przekazali właścicielowi. Straty jakie wyrządzili sprawcy zostały oszacowane na 900 złotych. Zatrzymani zostali przesłuchani 8 maja, wówczas przyznali się do dwóch kradzieży. Okazało się, że to ich kolejny konflikt z prawem. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci przypominają, że za niszczenie, uszkodzenie elementu wchodzącego w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra i spowodowanie zakłóceń w działaniu sieci albo linii grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD