UKS Zapaśnik oraz ZKS Radomsko na zawodach Mistrzostw Polski U-15 w Gomulinie [FOTO]

Reklama

Dwa radomszczańskie kluby zapaśnicze – UKS Zapaśnik oraz ZKS Radomsko – uczestniczyły w Mistrzostwach Polski U-15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy U-15, które w czerwcu odbędą się na Węgrzech.


Zawody odbywały się w dniach 12-14 maja w Gomulinie. Na matach rywalizowało ponad 160 zawodników z roczników 2010, 2009 oraz 2008 z aż 42 klubów z całej Polski. Turniej stanowił zarazem eliminację krajową oraz eliminację do Mistrzostw Europy U-15.

Warte odnotowania jest wysokie XII miejsce w klasyfikacji klubowej reprezentacji UKS „Zapaśnik”. Najmłodszy z radomszczańskich klubów zapaśniczych wypadł najlepiej ze wszystkich zespołów z województwa łódzkiego.

Z brązowym medalem z MP do Radomska wraca Szymon Młynarczyk, który startował w najniższej kategorii wagowej do 38 kg. Podczas walki o brąz Szymon zwyciężył na punkty z zawodnikiem z krakowskiej Biezanowianki. W drodze po krążek zawodnik radomszczańskiego UKS uległ tylko zawodnikowi ukraińskiego pochodzenia, reprezentującemu Sokół Lublin. Pozostałe walki radomszczanin kończył zwycięstwami.

Pozostali zawodnicy “Zapaśnika” także zaprezentowali się z dobrej strony, pokazując wolę walki. Uplasowali się na czołowych pozycjach w swoich kategoriach wagowych.

Kolejne udane zawody w wykonaniu naszych zawodników przechodzą do historii. To szczęśliwy weekend dla naszych zawodników podczas którego zbierają premię za solidną pracę treningową. W tym sezonie pisze się piękna historia naszego klubu, ponieważ właśnie dokładamy kolejny medal z Mistrzostw Polski. Tym razem brązowy Szymona, któremu bardzo gratuluję. Pozostali chłopcy także dali z siebie wszystko, co bardzo cieszy i dobrze rokuje na przyszłość. Bardzo cieszy wynik drużynowy. To potwierdzenie realizacji założeń treningowych. Brawa dla zawodników, rodziców i trenerów oraz podziękowania dla życzliwych osób, które udzielają nam wsparcia organizacyjnego oraz finansowego – mówi wiceprezes ds. sportu Mirosław Szyler.

Indywidualne wyniki zawodników UKS Zapaśnik:

 • Szymon Młynarczyk – III miejsce, kat. 38 kg;
 • Wiktor Kotlicki – XIV miejsce, kat. 57 kg;
 • Fabian Marouf – VII miejsce, kat. 75 kg;
 • Jakub Wiaderek – X miejsce, kat. 75 kg;
 • Jakub Molenda – VII miejsce, kat. 85 kg.

Opiekę nad reprezentacją podczas Mistrzostw sprawował trener Konrad Terka.

Natomiast drużyna młodzików Zapaśniczego Klubu Sportowego Radomsko w turnieju wystawiła 7 zawodników. Najwyżej uplasował się Miłosz Trzeciak, który niestety musiał uznać wyższość zawodnika z Janowa Lubelskiego Jakuba Gajóra i ostatecznie zajął 5 miejsce.

Indywidualne wyniki zawodników ZKS Radomsko:

 • Filip Dorozinski – XI miejsce, kat. 38 kg;
 • Oskar Paplicki – IX miejsce, kat. 48 kg;
 • Wiktor Kaczmarek – XVIII miejsce, kat. 48 kg;
 • Szymon Płomiński – X miejsce, kat. 52 kg;
 • Bartłomiej Bałut – XVII miejsce, kat. 62 kg;
 • Hubert Walaszczyk – XII miejsce, kat. 68 kg;
 • Miłosz Trzeciak – V miejsce, kat. 85 kg.

Czytaj też: Umowa na budowę centrum sportowego przy PSP nr 9 podpisana

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD