UKS Zapaśnik oraz ZKS Radomsko na zawodach Mistrzostw Polski U-15 w Gomulinie [FOTO]

Dwa radomszczańskie kluby zapaśnicze – UKS Zapaśnik oraz ZKS Radomsko – uczestniczyły w Mistrzostwach Polski U-15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy U-15, które w czerwcu odbędą się na Węgrzech.

Zawody odbywały się w dniach 12-14 maja w Gomulinie. Na matach rywalizowało ponad 160 zawodników z roczników 2010, 2009 oraz 2008 z aż 42 klubów z całej Polski. Turniej stanowił zarazem eliminację krajową oraz eliminację do Mistrzostw Europy U-15.

Warte odnotowania jest wysokie XII miejsce w klasyfikacji klubowej reprezentacji UKS „Zapaśnik”. Najmłodszy z radomszczańskich klubów zapaśniczych wypadł najlepiej ze wszystkich zespołów z województwa łódzkiego.

Z brązowym medalem z MP do Radomska wraca Szymon Młynarczyk, który startował w najniższej kategorii wagowej do 38 kg. Podczas walki o brąz Szymon zwyciężył na punkty z zawodnikiem z krakowskiej Biezanowianki. W drodze po krążek zawodnik radomszczańskiego UKS uległ tylko zawodnikowi ukraińskiego pochodzenia, reprezentującemu Sokół Lublin. Pozostałe walki radomszczanin kończył zwycięstwami.

Pozostali zawodnicy “Zapaśnika” także zaprezentowali się z dobrej strony, pokazując wolę walki. Uplasowali się na czołowych pozycjach w swoich kategoriach wagowych.

Kolejne udane zawody w wykonaniu naszych zawodników przechodzą do historii. To szczęśliwy weekend dla naszych zawodników podczas którego zbierają premię za solidną pracę treningową. W tym sezonie pisze się piękna historia naszego klubu, ponieważ właśnie dokładamy kolejny medal z Mistrzostw Polski. Tym razem brązowy Szymona, któremu bardzo gratuluję. Pozostali chłopcy także dali z siebie wszystko, co bardzo cieszy i dobrze rokuje na przyszłość. Bardzo cieszy wynik drużynowy. To potwierdzenie realizacji założeń treningowych. Brawa dla zawodników, rodziców i trenerów oraz podziękowania dla życzliwych osób, które udzielają nam wsparcia organizacyjnego oraz finansowego – mówi wiceprezes ds. sportu Mirosław Szyler.

Indywidualne wyniki zawodników UKS Zapaśnik:

• Szymon Młynarczyk – III miejsce, kat. 38 kg;
  • Wiktor Kotlicki – XIV miejsce, kat. 57 kg;
  • Fabian Marouf – VII miejsce, kat. 75 kg;
  • Jakub Wiaderek – X miejsce, kat. 75 kg;
  • Jakub Molenda – VII miejsce, kat. 85 kg.

Opiekę nad reprezentacją podczas Mistrzostw sprawował trener Konrad Terka.

Natomiast drużyna młodzików Zapaśniczego Klubu Sportowego Radomsko w turnieju wystawiła 7 zawodników. Najwyżej uplasował się Miłosz Trzeciak, który niestety musiał uznać wyższość zawodnika z Janowa Lubelskiego Jakuba Gajóra i ostatecznie zajął 5 miejsce.