UKS “Zapaśnik” start w nowym roku rozpoczął 5 medalami

Reklama

Do 4 lutego czekali zawodnicy UKS “Zapaśnik” na pierwszy start w zawodach w nowym roku. Bardzo udany ubiegły sezon spowodował, że apetyty przed startem były duże.


Pierwszy start zdolnych zapaśników UKS w 2023 roku okazał się niezwykle udanym. Młodzicy ze Zgierza wrócili z 5 medalami i III miejscem w klasyfikacji drużynowej.

Do tego startu podchodziliśmy ostrożnie. Apetyty były duże po ubiegłorocznych sukcesach, a z drugiej strony mieliśmy świadomość, że dla kilku zawodników to debiut w nowej kategorii wagowej – mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds Sportu.

Wspaniały występ w Mistrzostwach województwa zanotowali zwłaszcza najmłodsi, zaczynający rywalizację w nowej kategorii wiekowej, młodzicy. Zawodnicy pokazali determinację i charakter na macie. Walczyli ambitnie o każdy punkt w swoich walkach. To przyniosło rezultat w postaci miejsc na podium nagrodzonych medalami. Doskonałym zwieńczeniem sobotniego startu jest wysokie III miejsce w klasyfikacji klubowej, w której lepsze były tylko kluby z Pabianic.

Najlepszy indywidualnie start odnotował Wiktor Kotlicki, który bezapelacyjnie wygrał swoje walki i zdobył zloty medal w kategorii do 57 kg.

Srebrne medale zdobyli:

  • Borys Matynia w kat. 38 kg,
  • Kazimierz Gurazda w kat. 52 kg,
  • Mateusz Kopertowski w kat. 85 kg,
  • Jakub Molenda w kat. 100 kg.

VII m. w kat. 48kg wywalczył Kacper Dukat.

Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawują trenerzy Konrad Terka i Wojciech Piasecki.

 


Czytaj też: UKS Zapaśnik kończy sezon z medalami

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD