Select

UKS Zapaśnik wraca ze Zgierza z medalami

Polonaisse

W sobotę, 22 stycznia reprezentacja UKS Zapaśnik Radomsko wzięła udział w I Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików w Zgierzu. To pierwszy start radomszczańskich reprezentantów w 2022 roku.


Zarząd klubu ze sztabem  trenerskim do startu w zawodach oddelegował reprezentację, w której z bardzo dobrej strony zaprezentował się debiutujący w kategorii wiekowej młodzika Wiktor Kotlicki. Zajął on drugie miejsce w kategorii wagowej 48 kg, przegrywając w finale z zawodnikiem PTC Pabianice, Piotrem Jarzębskim. Opiekę nad grupą na zawodach w Zgierzu sprawował trener Konrad Terka.

Reprezentacja UKS zajęła wysokie IV miejsce w klasyfikacji drużynowej, przywożąc ze Zgierza aż 4 medale: 3 srebrne i jeden złoty.

Indywidualnie:

I miejsce i złoty medal zdobył Jakub Molenda w kat. 100 kg.

Miejsca drugie i srebrne medale zdobyli:

Aron Kubasiak w kat. 44 kg,

Wiktor Kotlicki w kat. 48 kg i Jakub Wiaderek w kat. 75 kg.

Kacper Dukat zajął V miejsce w kat. 57 kg.

Wyniki uzyskane podczas mistrzostw województwa potwierdzają, że obrany przez nas kierunek rozwoju zawodników jest właściwy. Świadczy to w szczególności o trafnym doborze metod szkoleniowych. Sukcesy są ogromną motywacją dla pozostałych zawodników, a zarząd i trenerów jeszcze bardziej dopingują do poszukiwania dróg rozwoju i wsparcia. Funkcjonowanie takiego “kopciuszka” (klub istnieje zaledwie od roku) na klubowej mapie miasta i Polski wiąże się z wieloma problemami natury organizacyjnej. My, póki co, jako ten młodszy, raczkujący brat, z lekką zazdrością spoglądamy na kluby otrzymujące wsparcie od samorządu, ale mamy nadzieję, że osiągane przez naszych podopiecznych wyniki będą doskonałym argumentem, by także się w tym gronie znaleźć. Motywacji do pracy z pewnością nam nie zabraknie – mówi wiceprezes ds. sportowych Mirosław Szyler.


Czytaj też: Rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD