Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

ULICA REYMONTA ZMIENI SWÓJ WYGLĄD. WKRÓTCE POCZĄTEK INWESTYCJI

Miasto podpisało umowę z wykonawcą zadania

Niebawem rozpocznie się wyczekiwana przez radomszczan gruntowna przebudowa ulicy Reymonta na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego, dzięki której centrum miasta stanie się nowoczesne, przyjazne i otwarte.  Dziś (11 kwietnia) w Urzędzie Miasta Radomska podpisano umowę na realizację inwestycji, której wykonawcą będzie firma DROG-BUD.

Celem zmian wprowadzanych na ul. Reymonta jest stworzenie dla mieszkańców przyjaznej, otwartej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej, poprawa wizerunku miasta oraz wprowadzenie udogodnień w postaci ławek i stojaków na rowery. Całkowity koszt przebudowy ulicy Reymonta wynosi 5 355 135,26 złotych.

Przebudowa obejmuje odcinek od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego. W jej zakres wchodzi zwężenie jezdni do szerokości 4 metrów oraz przebudowa obustronna chodników z płyt granitowych o antypoślizgowej powierzchni. Wzdłuż jezdni po stronie południowej (przy budynku poczty) zachowana będzie zatoka postojowa dla samochodów osobowych. Po stronie północnej pojawi się nowy, szeroki chodnik pozwalający stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń, która będzie dostosowywana do zmiennych potrzeb mieszkańców. Przestrzeń ta będzie mogła być np. wykorzystywana jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, miejsce do organizacji happeningów czy zajęć dydaktycznych. Po obu stronach drogi powstanie również szpaler drzew nasadzonych w gruncie.

W okolicy Domu Rzemiosła powstanie, otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Dodatkowo na całej ulicy zlokalizowane będą elementy małej architektury, jak ławki, kosze czy donice do nasadzeń jednorocznych roślin ozdobnych.

Wykonane zostanie nowe, wysokie oświetlenie ledowe. Dodatkowe oświetlenie punktowe zlokalizowane w nawierzchni chodnika wyeksponuje elementy małej architektury. Ulica zyska również nowy kolektor kanalizacji deszczowej. Wymieniony zostanie istniejący wodociąg oraz uszczelniony kanał kanalizacji sanitarnej.

(info: UM w Radomsku)

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW