ULICA REYMONTA ZMIENI SWÓJ WYGLĄD. WKRÓTCE POCZĄTEK INWESTYCJI

Miasto podpisało umowę z wykonawcą zadania

Reklama

Niebawem rozpocznie się wyczekiwana przez radomszczan gruntowna przebudowa ulicy Reymonta na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego, dzięki której centrum miasta stanie się nowoczesne, przyjazne i otwarte.  Dziś (11 kwietnia) w Urzędzie Miasta Radomska podpisano umowę na realizację inwestycji, której wykonawcą będzie firma DROG-BUD.

Celem zmian wprowadzanych na ul. Reymonta jest stworzenie dla mieszkańców przyjaznej, otwartej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej, poprawa wizerunku miasta oraz wprowadzenie udogodnień w postaci ławek i stojaków na rowery. Całkowity koszt przebudowy ulicy Reymonta wynosi 5 355 135,26 złotych.

Przebudowa obejmuje odcinek od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego. W jej zakres wchodzi zwężenie jezdni do szerokości 4 metrów oraz przebudowa obustronna chodników z płyt granitowych o antypoślizgowej powierzchni. Wzdłuż jezdni po stronie południowej (przy budynku poczty) zachowana będzie zatoka postojowa dla samochodów osobowych. Po stronie północnej pojawi się nowy, szeroki chodnik pozwalający stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń, która będzie dostosowywana do zmiennych potrzeb mieszkańców. Przestrzeń ta będzie mogła być np. wykorzystywana jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, miejsce do organizacji happeningów czy zajęć dydaktycznych. Po obu stronach drogi powstanie również szpaler drzew nasadzonych w gruncie.

W okolicy Domu Rzemiosła powstanie, otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Dodatkowo na całej ulicy zlokalizowane będą elementy małej architektury, jak ławki, kosze czy donice do nasadzeń jednorocznych roślin ozdobnych.

Wykonane zostanie nowe, wysokie oświetlenie ledowe. Dodatkowe oświetlenie punktowe zlokalizowane w nawierzchni chodnika wyeksponuje elementy małej architektury. Ulica zyska również nowy kolektor kanalizacji deszczowej. Wymieniony zostanie istniejący wodociąg oraz uszczelniony kanał kanalizacji sanitarnej.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD