Ulica Żeromskiego zmieni swoje oblicze. Tak będzie wyglądać jeszcze w tym roku

Polonaisse

Niebawem ruszy przebudowa ulicy Żeromskiego. To kolejny etap zmian w centrum miasta. W ciągu najbliższych dwóch tygodni planowane jest przekazanie placu budowy, a termin zakończenia robót to wrzesień tego roku.


Urząd Miasta udostępnił kilka wizualizacji fragmentu inwestycji. Na grafiki poglądowe trzeba wziąć drobną poprawkę – nie ma na nich uwzględnionej m.in. topoli berlińskiej, która, zgodnie z zapowiedziami, pozostanie na swoim miejscu.

Samotna topola zyska odrobinę towarzystwa i jeszcze w tym roku w jej najbliższym sąsiedztwie pojawi się szpaler klonów. Zazieleni się skrzyżowanie z ul. Piłsudskiego – pojawią się kosodrzewiny, jałowce płożące, berberysy, hortensje (można je spotkać również na ul. Piłsudskiego przy PSP nr 2), trzcinniki i róże odmiany maraton, które już ozdabiają m.in. główną alejkę parku świętojańskiego i znajdujące się tuż za rogiem rondo „Niepodległej”.

Dwie odnogi wlotu w ul. Żeromskiego od strony ul. Piłsudskiego przedzielone zostaną barwnym zielnikiem. Przebudowa ul. Żeromskiego to I etap większej inwestycji, która w późniejszym terminie przewiduje przebudowę ul. Reymonta od skrzyżowania z ul. Żeromskiego, aż do mostka kolejowego.


Czytaj też: Ważność bonu turystycznego przedłużona

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD