ULICE KRASZEWSKIEGO I ŚW. ROZALII DOCZEKAJĄ SIĘ REMONTU?

Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców ulic Kraszewskiego i św. Rozalii w Radomsku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku rozpocznie się kompleksowa przebudowa tych ulic.

W radomszczańskim magistracie jest już gotowa koncepcja przebudowy ul. św. Rozalii i Kraszewskiego. Projekt obejmuje rozbudowę układu drogowego: ul. Kraszewskiego na odcinku od ul. Narutowicza do ul. św. Rozalii i ul. św. Rozalii na odcinku od ulicy Kraszewskiego wraz z nieprzebudowanym odcinkiem ul. Kolejowej.

– Planowany zakres prac budowlanych będzie obejmował rozbudowę jezdni ulicy Kraszewskiego i ul. św. Rozalii o dwóch pasach ruchu 2×3,5 m, chodnika w ul. św. Rozalii po dwóch stronach jezdni, chodnika w ul. Kraszewskiego po stronie numerów  parzystych o szer. 1,5 m, stworzenie około 50 miejsc postojowych w pasie drogowym ul. Kraszewskiego oraz 21 miejsc w ul. Św. Rozalii. Powstanie też ścieżka rowerowa o szerokości 2 m w ul. św. Rozalii od ul. Kolejowej do ul. Kraszewskiego i odcinku ul. Kraszewskiego do połączenia ze ścieżką na Bartodzieje – wyjaśnia naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Monika Andrysiak.

Projekt przewiduje także budowę kanalizacji deszczowej oraz montaż oświetlenia ulicznego z lataniami LED.

– Wstępnie koszt realizacji zadania oszacowano na kwotę 6,2 mln. zł brutto. W budżecie miasta zaplanowano na 2017 r. kwotę 135 tys. zł., na wykonanie dokumentacji projektowej – mówi naczelnik Andrysiak.

Przybliżony termin rozpoczęcia realizacji inwestycji to lata 2018 – 2019.

Tematem przebudowy wymienionych ulic zajmą się jutro radni z Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD