Ulicę Piłsudskiego w Radomsku czeka generalny remont

Reklama

Ulica Piłsudskiego w Radomsku będzie remontowana. W środę, 5 kwietnia w starostwie zwołano sesję, podczas której pozytywnie przyjęto wprowadzone zmiany do budżetu powiatu na 2023 rok.


Radni zagłosowali za zwiększeniem dochodów i wydatków budżetowych o kwotę 1,9 mln zł w związku z otrzymaniem dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz pomocy z miejskiego budżetu na remont drogi powiatowej. Chodzi o ulicę Piłsudskiego w Radomsku.

Wartość zadania realizowanego w 2023 i 2024 r. wynosi 3.562.419 zł. To efekt porozumienia między władzami miasta i powiatu, na mocy którego powiat zobowiązał się w ramach modernizacji nawierzchni i chodnika na ul. Piłsudskiego, wyremontować także infrastrukturę podziemną (m.in. kanalizację), które to zadanie leży w gestii służb miejskich.

Remontowany będzie 500-metrowy odcinek drogi od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Targową do przejazdu kolejowego za komendą policji. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni o szerokości 7,5 m oraz nowe krawężniki, a także nowa nawierzchnia zjazdów i chodników. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Urząd do końca kwietnia br. ma ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Budżet po zmianach: dochody – 170.058.114 zł, wydatki – 186.531.765 zł, deficyt – 16.473.651 zł, spłaty – 2.050.000 zł, wolne środki – 18.523.651 zł.Czytaj też: Dziś Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD