UNIJNY MILION DLA ŻYTNA

Reklama

Urząd Gminy w Żytnie pozyskał ponad 1 mln złotych unijnego dofinansowania na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Żytnie. Przygotowany przez tamtejszy urząd wniosek znalazł się w czołówce wniosków z województwa łódzkiego.

Napisany przez Urząd Gminy w Żytnie wniosek o dotację z Unii Europejskiej na remont, likwidację i budowę sieci wodociągowej z przyłączami oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w Żytnie, zajął w rankingu wniosków na zadanie typu „Gospodarka wodno–ściekowa” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 trzecie miejsce na ok. 125 wniosków. Przewidziana dotacja to kwota 1 mln 53 tys. złotych. Całkowity koszt projektu to 2 mln 364 tys., w tym pożyczka z WFOŚiGW w Łodzi na kwotę 490 tys. złotych.

– W skład zadania inwestycyjnego wejdą: przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami, likwidacja i budowa sieci wodociągowej z przyłączami – ul. Traktorowa i M. Konopnickiej, budowa kanalizacji sanitarnej – etap III – ul. M Konopnickiej wraz z budową przyłączy kanalizacyjnych oraz budowa kanalizacji sanitarnej – III etap – ul. Traktorowa – mówi sekretarz gminy Mieczysław Zyskowski.

Po wykonaniu inwestycji rozpocznie się długo wyczekiwana przez gminę naprawa drogi wojewódzkiej na odcinku Młynek – Silniczka, którą wykona Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD