Cieciura-wybory
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

UPAŁ DOSKWIERA. LEKCJE W SZKOŁACH SKRÓCONE. URZĘDNICY TEŻ PRACUJĄ KRÓCEJ

Decyzję o skróceniu i formie zajęć podejmują dyrektorzy placówek. Zazwyczaj pierwsze trzy godziny lekcyjne odbywają się bez zmian, dopiero od czwartej lekcji zajęcia są skrócone do 30 minut. Krótsze są także przerwy. Krócej pracują też pracownicy Urzędu Miasta Radomsko oraz Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Lekcje skrócone

– W naszej szkole większość klas jest od południowej strony i gdy na zewnątrz jest upał, naprawdę trudno jest w nich wytrzymać. Do tego mamy awarię kanalizacji. Lekcje są skrócone, ale na bieżąco monitorujemy sytuację – mówi dyrektor ZSP1 Ewa Grodzicka.

Od jutra (12 czerwca) lekcje mają trwać krócej w radomszczańskich podstawówkach.

Urzędnicy też pracują krócej

– Część urzędników Urzędu Miasta Radomsko pracuje do godziny 13.30. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, iż urząd nie pracuje w godzinach do tego przewidzianych. Na czas upałów w radomszczańskim magistracie po godzinie 13.30 obowiązują dyżury – zauważa Wiktor Lewandowski, z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Podobnie jest w radomszczańskim starostwie.

–  W tych pokojach, w których nie ma klimatyzacji pracownicy pracują do godzony 13.30. Chcę jednak zapewnić, iż praca urzędu ze względu na upały nie jest i nie może zostać zakłócona – zapewnia wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

W godzinach codziennego funkcjonowanie pracuje natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku.

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW