Upalnie w dzień, gorąco również w nocy. Prognozy na najbliższe dni

Jubiler Ako

Żar leje się z nieba… Prognozy na najbliższe dni dla powiatu radomszczańskiego są bardzo gorące. Temperatury sięgną 36 stopni.


Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia, w trzystopniowej rosnącej skali, dla wszystkich województw w kraju.

W trzynastu województwach wydano alerty drugiego stopnia, to tak zwane pomarańczowe alerty IMGW. Obowiązują w woj.: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim, dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim oraz podlaskim.

Dodatkowo dla części powiatów z siedmiu województw (lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, opolskie i śląskie) wydano trzeci, najwyższy stopień, tzw. czerwony.

Na terenie powiatu radomszczańskiego wydano alert drugiego stopnia przed upałem. Temperatura maksymalna w środę wynosić będzie od 31°C do 34°C, w czwartek od 33°C do 36°C, a w piątek i sobotę od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Jak przetrwać podczas gorących nocy?

Można przyjąć, że optymalna temperatura do snu powinna mieścić się w przedziale 16-19 stopni Celsjusza. Choć dla każdego z nas jest to indywidualna sprawa. Co w sytuacji, kiedy noce są gorące?

Wśród zaleceń dobrze jest zasłaniać w ciągu dnia okna, tak aby do pomieszczeń nie wpadało gorące powietrze i nagrzewało się jak najmniej. Dobrze tuż przed snem przewietrzyć mieszkanie. Niektórzy wypracowali metodę wieszania mokrych zasłonek w oknach. Wtedy wpadające do sypialni powietrze będzie chłodne i wilgotne.

Warto nie pić alkoholu, jak również napojów na bazie kofeiny. Nie wpływają pozytywnie na sen. Jedzmy za to mało obfite kolacje.

Korzystnie na dobry sen wpłynie aktywność fizyczna, jak joga, jogging czy jazda na rowerze. Ale równie dobrym pomysłem będzie wieczorny spacer. Pomaga dotlenić mózg, wycisza i rozładowuje stres.

Ułatwić zasypianie powinno również kładzenie się spać codziennie o tej samej porze. Taki nawyk pozwoli przyzwyczaić umysł i zaprogramować go, że o konkretnej godzinie czas na sen.

A w ciągu dnia warto skorzystać z rozstawionych w naszym mieście kurtyn wodnych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD