URODZINOWA SZTAFETA PODSUMOWANA. SĄ KOLEJNE POMYSŁY…

Reklama

Uczestnicy sztafety pod hasłem „750 na 750 w 24” spotkali się dziś z prezydentem Radomska. Wręczyli Jarosławowi Ferencowi protokół z akcji oraz pamiątkową fotografię. Podzielili się też planami na najbliższą przyszłość.

dscn6035

Sztafetę zorganizowali w lipcu członkowie koła .Nowoczesnej w Radomsku. Chcieli w ten sposób uczcić 750 rocznicę nadania Radomsku praw miejskich. Ośmiu miłośników kolarstwa pokonało w 24 godziny trasę liczącą 750 kilometrów. Trasa sztafety przebiegała ulicami: Św. Jadwigi Królowej, Jagiellońską, Kardynała Wyszyńskiego, Stodolną, Wilsona, Chłodną, Przedborską, Sanicką, Sikorskiego, następnie obwodnicą miasta, Brzeźnicką, Ciepłą, Staffa, Piłsudskiego, Podkomorzego, Szarych Szeregów, Spacerową, Torową, Krakowską i Owocową.

Dziś uczestnicy akcji spotkali się z prezydentem Jarosławem Ferencem oraz przewodniczącym Rady Miasta Jackiem Gębiczem i wiceprzewodniczącym RM Arturem Wernerem. Opowiedzieli, w jakim sposób przebiegała sztafeta a także wręczyli pamiątkową fotografię i protokół z akcji.

– Bardzo się cieszę, że w naszym mieście pojawiają się tego typu inicjatywy. Szczególnie, że jest to inicjatywa oddolna. Uważam, że należy propagować sport rowerowy. Akcja doskonale wpisała się w obchody rocznicy lokacji Radomska – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Organizatorzy akcji zauważają, że mimo, iż inicjatorem sztafety była .Nowoczesna, to udział w niej wzięły też osoby, które nie są członkami a nawet sympatykami partii. Zapowiadają, że na sztafecie się nie skończy.

– .Nowoczesna chce się wpisywać w oddolne inicjatywy. Rozpoczynamy cykl działań związanych z promocją miasta poprzez sport – mówi szef koła .Nowoczesnej w Radomsku Przemysław Kosowski.

Jednym z planowanych działań ma być pierwszy w Polsce maraton, którego uczestnicy będą mieli do pokonania 500 kilometrów w 24 godziny.

– Tego typu imprezy w Polsce jeszcze nie ma. Bardzo bym chciał, aby została ona zorganizowana na terenie Radomska i powiatu radomszczańskiego. Byłaby to wspaniała promocja miasta i powiatu w kraju – mówi koordynator sztafety i pomysłodawca akcji Waldemar Nita.

W najbliższym czasie rowerzyści będą na temat swojego pomysłu rozmawiać z Jarosławem Ferencem. Ale i prezydent Radomska chce się wkrótce spotkać z miłośnikami jednośladów.

– Jesteście państwo fachowcami w tej dziedzinie. Myślę, że nikt tak jak wy nie zna potrzeb rowerzystów, chociażby w kwestii tworzenia ścieżek rowerowych. Chciałbym, abyście pomogli nam w wytyczeniu nowych tras – mówi prezydent Ferenc.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD