Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

URODZINY NIEPODLEGŁEJ W RADOMSKU [FOTO, WIDEO]

Tłumy radomszczan uczestniczyły w głównych uroczystościach upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Urodziny Niepodległej zostały zorganizowane na placu 3 Maja.   

Urodziny Wolnej Polski zainaugurowano wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Dalsza część wydarzenia, która do centrum miasta przyciągnęło rzesze radomszczan, to defilada ulicami miasta Szwadronu Kawalerii kultywującego tradycje 11. Pułku Ułanów oraz pokaz Stowarzyszenia Sympatyków Pojazdów Militarnych ROTA.

Główne uroczystości miały miejsce pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego – Honorowego Obywatela Miasta Radomsko. Rozpoczęło je odegranie miejskiego hejnału z wieży ratusza (Muzeum Regionalne). Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Radomska, Jarosław Ferenc. Tuż po nim liczne delegacje, m.in. z miast partnerskich Makó (Węgry), Voznesenska  (Ukraina) oraz Kiryat Bialik (Izrael) złożyły kwiaty pod tablicą marszałka Piłsudskiego. Wydarzenie zakończył Apel Pamięci oraz salwa honorowa oddana przez Kompanię Honorową 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Jak na stulecie to była lipa. Było jak zwykle. Czy szwadron kawalerii i ruski demobil z Roty nie są przypadkiem co roku na 3 maja i 11 listopada? Było jak to u Ferenca- odbębnić i do domu. Miałem tego dnia okazję jechać przez kawałek Polski i w niektórych wsiach lepsze obchody byly zorganizowane. Ile to teraz lat marazmu nam radomszczańscy betonowi wyborcy zgotowali? Genialny wybór. Już się zaczęło… Miasto się bardziej sypie to będą nowe drzewa wycięte. W zamian paprotki wam Ferenc postawi. Nasłał faceta chyba ktoś kto bardzo nie lubi Radomska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW