Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

URZĄD MARSZAŁKOWSKI PROMUJE BUDŻET OBYWATELSKI

Urząd Marszałkowski w Łodzi promuje drugą edycję Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Jedno ze spotkań promocyjnych odbyło się w Radomsku. Nie cieszyło się jednak zainteresowaniem mieszkańców.

Projekty w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego będzie można zgłaszać od 16 kwietnia do 16 maja 2018 roku. Głosowanie odbędzie się w październiku. Jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, tym razem będzie więcej udogodnień, dzięki którym mieszkańcy będą mogli sprawniej przedstawiać swoje pomysły. – Przede wszystkim zwiększyliśmy kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski. W tamtym roku było 5 mln złotych, w tym roku jest 8 mln złotych. Oprócz zadań subregionalnych wprowadziliśmy kategorię zadań wojewódzkich – wyjaśnia Katarzyna Moroz-Gołacka z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W pierwszej edycji BO Samorządu Województwa Łódzkiego mieszkańcy zgłosili ponad 300 projektów, a w  głosowaniu oddali przeszło 102 tys. głosów. Były wśród nich również projekty zaproponowane przez radomszczan. Niestety, przepadły w głosowaniu. Jakie będzie zainteresowanie radomszczan drugą edycją wojewódzkiego BO? Patrząc na frekwencję podczas dzisiejszego spotkania (troje uczestników, w tym jedna osoba, która dotarła po zakończeniu spotkania) można przypuszczać, że niewielkie. – Ubiegłoroczne spotkanie promocyjne również nie cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców. Zgłoszono jednak kilkanaście projektów. Mam nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej – mówi rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku Wioletta Bąk – Kempa. Spokojna o radomszczańską odsłonę BO Samorządu Województwa Łódzkiego jest również Katarzyna Moroz-Gołacka. – Dla mnie nie ma znaczenia, ile osób bierze udział w spotkaniu. Ważna jest ilość składanych projektów oraz ich poziom. Jestem przekonana, że z tym w Radomsku nie będzie problemu – podkreśla.

W drugiej edycji oczekiwane są w szczególności projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.bo.lodzkie.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close