Urząd miasta w Radomsku chce rozbudować strefę inwestycyjną. Ogłoszono przetarg na wykonawcę

Reklama

Radomsko szykuje się do jednej z największych inwestycji ostatnich lat. Urząd miasta ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy strefy inwestycyjnej. Dzięki realizacji tej inwestycji mają otworzyć się nowe perspektywy dla biznesu i mieszkańców.


Inwestycja obejmuje uzbrojenie terenów inwestycyjnych i rozbudowę infrastruktury drogowej do obsługi strefy inwestycyjnej oraz połączenie siecią wodociągową i siecią kanalizacji sanitarnej obszaru terenów inwestycyjnych już funkcjonujących i zajętych produkcją z nowopowstałymi terenami inwestycyjnymi. Obszar ten stanowi spójne funkcjonalnie tereny inwestycyjne, a budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej i technicznej, sieci wodociągowej oraz sanitarnej da możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji na 60 ha terenów.

Jak mówią urzędnicy realizacja zadania ma przyczynić się do zwiększenia zdolności inwestycyjnej w strefie przemysłowej, stworzenia lepszych warunków prowadzenia działalności i wzrostu konkurencyjności. Spowoduje pobudzenie aktywności inwestycyjnej, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i powstanie nowych miejsc pracy.

Planowane jest także połączenie strefy z ul. Krasickiego oraz ul. Jerzego Słowińskiego z ul. Unii Europejskiej, co umożliwi otwarcie terenów po drugiej stronie. Wszystkie nowe drogi będą wyposażone w odwodnienie i oświetlenie. W przypadku ul. Jana Kazimierza i ul. Marysieńki powstanie także kanalizacja sanitarna dla mieszkańców.

Finansowanie tego przedsięwzięcia zostało już zapewnione. Urząd pozyskał 68,6 mln złotych, co stanowi 98 proc. całkowitej wartości inwestycji, a środki te pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas do 14 czerwca, by złożyć swoje oferty – https://bip.radomsko.pl/bipkod/015.


Czytaj też: Wiosna z piosenką patriotyczną w SOSW w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD