Urzędnicy wizytują szkoły i przedszkola w Radomsku. Jaka kwota z budżetu miasta planowana jest na szkolne inwestycje? [FOTO]

Reklama

Od poniedziałku, 13 marca trwają przeglądy szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest urząd miasta w Radomsku.


Komisja wizytuje placówki, sprawdzając stan terenu, budynków z zewnątrz i wewnątrz, sale, w których przebywają dzieci oraz zaplecza kuchenne i pomieszczenia gospodarcze.

Komisja wizytowała m.in. przedszkola nr 1, 4, 5 i 10, notując potrzeby remontowe każdego z nich. W Przedszkolu nr 1 wystarczą drobne naprawy. „Czwórka” w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowe urządzenia na placu zabaw, uporządkowano także teren wokół budynku. Obecnie największą potrzebę stanowi remont korytarza.

Przedszkole nr 5 czeka remont zmywalni oraz kuchni, a także malowanie sal. Natomiast przedszkole nr 10 wymaga m.in. remontu elewacji od strony placu zabaw. Placówka liczy także na pozyskanie środków z WFOŚiGW na wykonanie ogrodu z altanką i nowymi nasadzeniami.

W tym roku urząd miasta w Radomsku na remonty w szkołach i przedszkolach zamierza przeznaczyć wstępnie kwotę 700 tys. zł.

 


Czytaj też: Klaudia Kucharska z II LO w Radomsku finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD