MEBIN

Uwaga kierowcy. Od dzisiaj utrudnienia na A1

Robutkowo

   W związku z gwałtownym pogorszeniem się stanu nawierzchni jezdni na drodze krajowej nr 1 – (odcinku „B” budowanej autostrady A1) między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, wykonawca od 20 lutego wprowadza ograniczenia w ruchu. Będą one polegały na tym, że na blisko trzykilometrowym odcinku trasy (413 – 415 km) na wysokości Parzniewic z użycia wyłączony zostanie skrajny prawy pas dla jadących w kierunku Katowic. Oznacza to, że w tym miejscu ruch będzie odbywał się w układzie 1+1 (jeden pas ruchu w kierunku Łodzi i jeden w kierunku Katowic) w miejsce dotychczasowego układu 2+1 (jeden pas ruchu do Łodzi, dwa w stronę Katowic).

   Przyczyną takiego stanu rzeczy są panujące w ostatnim czasie warunki pogodowe, powodujące gwałtowną degradację nawierzchni drogi. Należy w tym miejscu przypomnieć, że jest to ostatni z budowanych odcinków autostrady A1, gdzie ruch w obu kierunkach odbywa się niemal całkowicie po starej jezdni. Przewiduje się, że jak tylko aura pozwoli, na wyłączonym pasie ruchu zostaną przeprowadzone prace w technologii, która zapewni większą trwałość wykonanych robót, a co za tym idzie poprawi bezpieczeństwo kierowców. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Niezależnie od tego bieżące prace związane z usuwaniem ubytków prowadzone są cały czas na całym odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, o czym informujemy na bieżąco – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA.

    Ruch po starej jezdni będzie się odbywał do momentu ukończenia prac związanych z budową nowej betonowej jezdni wschodniej, co powinno nastąpić w połowie roku. Wówczas zostanie przełożony na nową jezdnię, co definitywnie zakończy problem. Stara jezdnia zostanie niezwłocznie rozebrana, po czym ruszą tam prace budowlane.

   Opisywany odcinek można ominąć jadąc DK91 z Kamieńska do Piotrkowa lub w przeciwnym kierunku. Drogowcy apelują do kierowców o cierpliwość i zachowanie największej ostrożności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW