Uwaga na oszustów! Wyłudzenia „na gazownika” w Radomsku

Reklama

Polska Spółka Gazownictwa przestrzega przed oszustami, którzy podszywając się za pracowników gazowni wyłudzają pieniądze. W ostatnich dniach fałszywi gazownicy wzięli sobie za cel mieszkańców Radomska.


Spółka przypomina, że jej pracownicy nie mają prawa pobierać żadnych opłat bezpośrednio od klientów. Zaleca także wzmożoną ostrożność i radzi, jak zachować się w przypadku podejrzenia próby tego typu oszustwa.

Odnotowywane ze zmienną intensywnością na terenie całej Polski wyłudzenia pieniędzy metodą „na gazownika” dotarły do Radomska. Nieznany sprawca, podając się za pracownika gazowni w Piotrkowie Trybunalskim, m.in. oferował po znacznie zawyżonych cenach detektory ulatniającego się gazu lub usługę sprawdzenie szczelności i sprawności instalacji gazowych.

– Polska Spółka Gazownictwa zawsze w takich sytuacjach zaleca wzmożoną ostrożność. Warto pamiętać, że nasi pracownicy, jak również firmy zewnętrzne działające na nasze zlecenie, nie mają prawa pobierać żadnych opłat bezpośrednio od klientów. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, to prosimy o kontakt z zarządcą budynku lub pod lub numer alarmowy 112. Do dyspozycji naszych klientów jest także Contact Center, gdzie pod ogólnopolskim numerem telefonu +48 22 444 33 33 – czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 18.00 – można dokonać weryfikacji pracowników gazowni oraz czynności przez nich prowadzonych – powiedział Robert Więckowski, prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa systematycznie prowadzą na całym swoim terenie, w tym również w Radomsku, cykliczne wymiany gazomierzy z powodu utraty cech legalizacyjnych. Są one jednak wykonywane bezpłatnie.

Przypominamy również, że nie świadczymy usług w zakresie przeglądów wewnętrznych urządzeń i instalacji gazowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, za stan techniczny instalacji wewnętrznych odpowiada właściciel lub administrator budynku i to oni odpowiedzialni są za wybór firmy, która usunie ew. stwierdzone nieprawidłowości – podsumował prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

To od naszej postawy zależy bezpieczeństwo nas samych, jak i innych, dlatego wszelkie próby tego typu działań powinny być także natychmiast zgłaszane policji. Ofiarami oszustów padają najczęściej osoby starsze mieszkające samotnie. Dlatego tak ważna jest również rozmowa z naszymi najbliższymi: rodzicami, dziadkami czy innymi członkami rodziny będącymi w podeszłym wielu i uświadomienie im na jakie zagrożenia mogą być narażeni.

Polska Spółka Gazownictwa zaleca wzmożoną ostrożność. Pamiętaj:

  • zawsze żądaj od osób podających się za pracowników gazowni okazania legitymacji służbowej zawierającej zdjęcie, numer służbowy oraz datę ważności;
  • nasi pracownicy, jak również firmy zewnętrzne działające na nasze zlecenie, nie mają prawa pobierać żadnych opłat bezpośrednio od klientów;
  • jeśli masz wątpliwość zadzwoń na ogólnopolski numerem telefonu +48 22 444 33 33 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 18.00) lub numer alarmowy 112.

Czytaj też: RTOnZ potrzebuje pomocy. Pomóż nakarmić bezdomne zwierzęta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD