Uwaga! Oszuści podszywają się pod pracowników socjalnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku ostrzega seniorów przed osobami podszywającymi się pod pracowników MOPS bądź pracowników służby zdrowia, w celu kradzieży pieniędzy w mieszkaniach osób starszych.


W związku z zaistniałą w dniu wczorajszym (12 września), zuchwałą kradzieżą pieniędzy w mieszkaniu osób starszych, dokonaną przez młodą kobietę podszywającą się pod pracownika MOPS bądź pracownika służby zdrowia ostrzegamy wszystkich seniorów! Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku nie przekazuje żadnych środków finansowych bezpośrednio do rąk klientów. Nie stosuje też praktyki przywożenia pieniędzy do domu klienta – ostrzega MOPS w Radomsku.

Ponadto urząd informuje, że wszelkie zmiany opiekunek świadczących usługi opiekuńcze odbywają się po uprzednim poinformowaniu podopiecznego bądź jego rodziny. Wszelkie informacje o rzekomej zmianie opiekunki bez uprzedzenia ze strony koordynacji usług są zwykłym oszustwem!

Urzędnicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do mieszkania osób obcych. W razie jakichkolwiek wątpliwości osób korzystających z pomocy usługowej można się kontaktować telefonicznie z Sekcją Usług Opiekuńczych pod numerem telefonu 781-698-771.

Wszelkie próby oszustwa należy niezwłocznie zgłaszać pod numer 112.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD